21 lutego| Wspólnota

W buszu na Madagaskarze, pieszo po Bałkanach, rowerem na Nordkapp… Spotkania z NINIWĄ

Gdańsk, Wrocław, Kraków - w tych miastach zapraszamy w najbliższym czasie na spotkania z wolontariuszami oraz uczestnikami wypraw rowerowych i pieszych. Przyjdź i posłuchaj, a może sam zdecydujesz się wyruszyć z NINIWĄ na krańce świata?

Zapraszamy Cię na wieczór w towarzystwie ludzi, którzy zrobili coś ciekawego i odważyli się na więcej! Pierwsze spotkania odbyły się już w Warszawie i Rzeszowie. Pora na kolejne miasta!

Ania i Paweł opowiedzą o tym, jak pojechali na wolontariat, by pomagać w buszu na Czerwonej Wyspie. Nie interesuje Cię wolontariat, ale lubisz jeździć rowerem? Kolejną część spotkania poprowadzą rowerzyści grupy NINIWA Team, która była dotąd na 16 wyprawach i dojechała nawet na Syberię! Będzie szansa usłyszeć o podróży rowerem na Nordkapp w Norwegii, ich stylu drogi „na wiarę” i przygodach, jakie spotkały ich po drodze.

NINIWA Team to również piesza grupa od pięciu lat wędrująca po górach. Rumunia, Gruzja, Główny Szlak Beskidzki, a w ostatnim roku – Bałkany. Pieszo i autostopem. Każdego roku 20-30 śmiałków pokonuje ok. 400 km, znajdując nie tylko piękne górskie widoki, ale też wspólnotę dobrych ludzi, a czasami nawet męża lub żonę!

Oczywiście nie stoimy w miejscu! Wszystkie nasze tegoroczne wydarzenia są otwarte i możesz do nas dołączyć. Opowiemy o:

  • kierunkach wolontariatu misyjnego,
  • wyprawie rowerowej na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie,
  • pieszej wędrówce po górach północnego Taurusu w Turcji.

Kolejne spotkania odbędą się:

  • 16 marca w Gdańsku,
  • 23 marca we Wrocławiu,
  • 13 kwietnia w Krakowie.

Zapraszamy Cię! Będziemy my: wolontariusze, rowerzyści i piechurzy. NINIWA to jedno duszpasterstwo, ale wiele inicjatyw.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl