2 kwietnia| Wiadomości

Kard. Konrad Krajewski o nieznanej rzeczywistości życia św. Jana Pawła II

W filmie dokumentalnym kard. Konrad Krajewski opowiada o zdarzeniach związanych z Janem Pawłem II, przy których nie było telewizyjnych kamer. Ten jeden z najbliższych współpracowników papieża odsłania kulisy świętości Karola Wojtyły.

Kard. Konrad Krajewski od 1998 roku posługiwał jako ceremoniarz papieski w Watykanie. Był jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, pomagał papieżowi w celebrowaniu liturgii podczas ważnych uroczystości w Watykanie, Rzymie i w czasie papieskich pielgrzymek.

Współpracownik papieża wspomina sytuacje, których świadkami było zaledwie kilka osób, m.in. opowiada o zachowaniu papieża w zakrystii, a także o tym, czym denerwował się Jan Paweł II i w jaki sposób potrafił rozbawić innych. W filmie pokazano unikatowe materiały filmowe i zdjęcia fotograficzne z czasów pontyfikatu Jana Pawła II.

Film dokumentalny „Tajemnica Jana Pawła II” miał swoją premierę w 2011 roku. Jego reżyserem i scenarzystą jest dziennikarz Telewizji Polskiej i reportażysta Krzysztof Tadej, znany z takich produkcji jak „Człowiek Boga”, „Życia nie można zmarnować” oraz „Życie po cudzie”.

Film dostępny bezpłatnie w serwisie TVP VOD:

„Tajemnica Jana Pawła II” – OBEJRZYJ TUTAJ (26 min)

Przeczytaj również:

Co pozostawił po sobie św. Jan Paweł II?

TOP 10 cytatów św. Jana Pawła II do młodzieży

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl