17 kwietnia| NINIWA Team

Jak wypadła pierwsza próba przed wyprawą rowerową do Lizbony?

Pierwsza wyprawa przygotowawcza przed lipcową ekspedycją do Portugalii za nami. Dla większości był to pierwszy kontakt ze stylem jazdy NINIWA Team. Nie wszystkim spośród 28 śmiałków, którzy wyjechali w czwartek rano z Kokotka, było dane wrócić z powrotem.

Pomimo wielu obaw, większość kandydatów do wzięcia udziału w głównej wyprawie jest zachwycona tym, jak funkcjonuje grupa i ile można przeżyć przy dobrym funkcjonowaniu, zachowując przy tym wielką radość oraz pamiętając, że tyle się otrzyma, ile się da od siebie.

Przejechaliśmy ponad 600 kilometrów w zimnej i deszczowej pogodzie. Nie było nam dane dojechać do Lizbony za Poznaniem, ale zachowujemy spokój, może te plany były zbyt pobieżne. Najpierw musimy dojrzeć i znaleźć Lizbonę w naszych sercach, aby z otwartością dotrzeć do niej w lipcu – podsumowuje Maurycy, który pierwszy raz pojechał z NINIWĄ rok temu na Nordkapp, a na pierwszej wyprawie przygotowawczej objął rolę GPS-owego.


Zobacz zdjęcia:

Pierwsza wyprawa przygotowawcza 2023


Bilans pierwszej wyprawy przygotowawczej:

  • czwartek – 159 km (Kokotek-Ostrzeszów),
  • piątek – 183 km (Ostrzeszów-Mrowino),
  • sobota – 184 km (Mrowino-Ostrzeszów)
  • niedziela – 122 km (Ostrzeszów-Kokotek).

Druga, trzydniowa wyprawa przygotowawcza odbędzie się od 12 do 14 maja. Rowerzyści spotykają się w Kokotku w czwartek 11 maja o 19.00.

Tegoroczna wyprawa rowerowa NINIWA Team wyruszy 10 lipca z Kokotka. Celem są Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Planowana trasa o długości ok. 3500 kilometrów wiedzie przez 11 europejskich krajów.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl