17 kwietnia| Wspólnota

Tak było na spotkaniach z NINIWĄ. Dziękujemy, że byliście z nami!

Przez cały Wielki Post oraz po Wielkanocy w kilku miastach Polski odbywały się, spotkania z wolontariuszami misyjnymi i uczestnikami wypraw NINIWY, gromadząc ludzi, którzy chcieli poznawać misyjne przygody, a także usłyszeć opowieści o rowerowych i pieszych wojażach.

Zaczęliśmy od Warszawy, później byliśmy w Gdańsku, Wrocławie, Rzeszowie, a skończyliśmy na Małym Rynku w Krakowie. Miejscami spotkań były sale duszpasterstw, herbaciarnia i kawiarnia. Szczególnie życzliwie zostaliśmy przyjęci w Krakowie, gdzie obecnych było ponad 70 uczestników.

Zebrani mogli usłyszeć m.in. opowieści Ani i Pawła, którzy prowadzili projekt edukacyjny na Madagaskarze. Z kolei w Gdańsku pochodząca z Cieszyna Marysia opowiadała o swoim pobycie i pracy w szpitalu w Figuil w Kamerunie.

W każdym z miast rowerzyści z grupy NINIWA Team opowiadali o wyprawie rowerowej wokół Islandii w 2017 roku oraz ubiegłorocznej na Nordkapp w Norwegii. Można było dowiedzieć się o stylu jazdy oraz przygodach na trasie. Również piechurzy NINIWY dzielili się opowieściami, atmosferą wyjazdów i filmikami z wyprawy po Gruzji w 2021 r. i Bałkanach w 2022 r.

Wiele dobrych emocji unosiło się w powietrzu. Gdy ktoś dzieli się pasją i swoim doświadczeniem przełamywania granic, nie może być inaczej. To był czas dzielenia się, ale także zapraszania na tegoroczne wyprawy: rowerową i pieszą. W Krakowie jedna z osób powiedziała mi po spotkaniu: „super, że chrześcijanie robią coś takiego” – mówi o. Dominik Ochlak OMI.


Zobacz zdjęcia:

Spotkania z NINIWĄ


Serdecznie dziękujemy tym, którzy nas życzliwie przyjmowali: DA Szopka w Rzeszowie, KIK w Warszawie, Misjonarzom Oblatom w Gdańsku, DA Dominik we Wrocławiu i Kawiarni Podróżniczej bo-no-bo w Krakowie. Wielkie dzięki należą się Bogu, że wyprawy „na wiarę” i wolontariat wciąż mogą promieniować i zapalać ludzi do lepszego życia. Last but not least dziękujemy wolontariuszom i uczestnikom wypraw NINIWY, którzy poświęcili swój czas i energię w przygotowanie i przeprowadzenie spotkań, a czasami nawet pokonali setki kilometrów, by tam być. Liczymy, że w kolejnych latach zorganizujemy podobne spotkania w jeszcze lepszej formule!

Chcesz poznać NINIWĘ na górskim szlaku? Jest na to szansa już w czerwcu po Bożym Ciele. Zapraszamy wspólnej wędrówki podczas Wiosny Ludów!

Chodź z nami na Wiosnę Ludów – „Ku Górze”!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl