20 kwietnia| Festiwal Życia

Warsztaty na Festiwalu Życia. Przegląd propozycji i przewodnik po rejestracji

W tym roku na Festiwalu Życia można wybierać spośród aż 26 warsztatów. Są wśród nich propozycje tylko dla kobiet lub mężczyzn, a także zajęcia o najróżniejszym charakterze – od aktywności fizycznej, poprzez sztuki manualne, aż po tematy związane z duchowością. Oto przegląd wszystkich warsztatów, jakie odbędą się na Festiwalu Życia 2023, wraz z prezentacją prowadzących!

Większość propozycji potrwa od wtorku do piątku (4–7 lipca). Niektóre warsztaty będą dodatkowo płatne. To odpowiedź na pojawiające się w poprzednich latach słuszne głosy, że mimo tej samej ceny za bilet, dla części osób zabrakło miejsc na zajęciach. Dzięki opłacie organizatorzy mogą również zaoferować ciekawsze propozycje.

Warsztaty na Festiwalu Życia 2023 – przegląd

Warsztat 1. Czy rzeczywiście możesz być kimkolwiek chcesz? O talentach, osobowościach i powołaniu – Anna Bonk

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Podzielę się z Tobą swoim doświadczeniem i narzędziami, które były dla mnie drogowskazami na drodze do odkrywania tego w czym czuję się spełniona!

 • Czy wiesz jakimi talentami zarządzasz?
 • Jakie obdarowanie niesiesz?
 • Który z temperamentów jest najlepszy?
 • Kiedy najbardziej czujesz się sobą?
 • Kim chcesz w życiu zostać? Czy to Twoje marzenia?
 • Czy wola Boża to scenariusz gotowy do odegrania?

Wpadnij na warsztat i zadaj sobie razem z innymi te pytania! Ale ostrzegam… Zaczynasz tę przygodę na własne ryzyko! A jest ono wielkie! Znalezienie odpowiedzi na te pytania grożą życiem pełnym życia!

Anna Bonk (IG: @trzymam_cie_za_slowo) – twórczyni bloga „Trzymam Cię za Słowo”. Dokumentalistka programu Studio Raban. Zawodowo strateg kreatywny i twórca contentu w social mediach dla firm i projektów, w tym chrześcijańskich. Wokalistka zespołu Tylko Ty. Członkini wspólnoty Głos na Pustyni w Krakowie. (Nie)poprawna optymistka, ubierająca świat w słowa. Uwielbia zachwycać się unikatowością człowieka! Wierzy, że odkrycie i nazwanie swoich talentów, to początek drogi spełnienia.

Warsztat 2. Od zera do lidera – jak dziś zmienić jutro? O kształtowaniu zwycięskich nawyków – Krzysztof Wnęk i Piotr Piwowar

40 zł | Tylko dla mężczyzn | 3 dni (wtorek–czwartek)

Każdego dnia świat pędzi i zmienia się coraz szybciej.

 • Czy znasz prawdziwy cel Twojego życia…
 • Czy masz świadomość swojej wyjątkowości…
 • Czy wiesz jak dokonywać właściwych wyborów…

… aby każdy dzień Twojego życia był ważny i miał sens?

Jak często strach przed podjęciem złej decyzji lub niewiara w swoje możliwości powodują, że stoisz w miejscu? Czekasz na wytyczne nie wiadomo skąd, zamiast brać sprawy w swoje ręce?

LIDER, to ktoś, kto każdego dnia chcąc nie chcąc podejmuje dziesiątki DECYZJI i jest za coś lub za kogoś (w tym za siebie) ODPOWIEDZIALNY. W tym warsztacie razem poszukamy tych obszarów Twojego życia, które mają ukryty potencjał do bycia prawdziwym liderem. Zwrócimy również uwagę na nawyki, które potrafią zmienić twoje życie na lepsze dając głębsze poczucie SENSU I RADOŚCI.

Krzysztof Wnęk (IG: @spokoboomer) – szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec trzech synów. Coach chrześcijański i menedżer z wieloletnim doświadczeniem w korporacjach, który odnalazł prawdziwą drogę radości tworzenia i pracy w przedsiębiorczości. Lubi pracować z ludźmi i dla ludzi. Niezależny doradca dla startupów oraz inwestor.

Piotr Piwowar (IG: @_piotrpiwowar) – syn potężnego Boga, mąż cudownej żony, tato 3 pięknych córek, multimuzykant, zajarany wstawiennik, fan kreatywności, mnożenia talentu i ruskich pierogów. Współtworzył codzienny format #RTCKespresso i serię #RTCKshow. Na zaproszenie o. Adama Szustaka OP wziął udział w serii dla mężczyzn #NIEZNISZCZALNI.

Krzysztof i Piotr są przyjaciółmi i wspólnie tworzą podcast AMBASADA, którego celem jest inspirowanie ludzi do poszukiwania lepszego życia – z Sensem.

Warsztat 3. Gdzie dwóch albo trzech… czyli czym jest wspólnota? – Agata @prawiemoraly i Weronika @zbogiemsprawa

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Warsztat przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W czasie spotkań poznamy zasady funkcjonowania wspólnot; dlaczego warto być we wspólnocie, a w jakiej wspólnocie nie warto – czerwone lampki ostrzegawcze, przyjrzymy się własnej osobowości, potrzebom i oczekiwaniom, które mamy; poznamy Bożą wizję wspólnoty.

Weronika – studentka stomatologii, prowadząca bloga @zbogiemsprawa i autorka przestrzeni @kato_single.

Agata – wykładowca i doktor teologii moralnej, prowadząca na YouTubie i na Instagramie kanał @prawiemoraly.

Razem prowadzą profil @kato_przyjaciel.

Warsztat 4. POGODOJMY. Jak najprościej mówić o Bogu? Warsztat ewangelizacji podstawowej – Kateryna Bondarenko

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

W trakcie warsztatu Katia podzieli się doświadczeniem rozmów z niewierzącymi i poszukującymi. Będziesz mógł uczyć się tego, jak w prosty, pełen szacunku i empatii sposób dzielić się swoją wiarą.

Kateryna Bondarenko – jej pasją jest towarzyszenie młodym ludziom w odkrywaniu Prawdy o sobie i Bogu, który ich kocha. Od wielu lat prowadzi warsztaty i rekolekcje ewangelizacyjne oraz formuję ewangelizatorów. Na co dzień współtworzy Fundację „Młodzi na Progu”, prowadzi zajęcia ze studentami na uczelni, działa w pomocy interwencyjnej dla uchodźców i stale podnosi swoje umiejętności, aby jak najlepiej towarzyszyć młodym od strony duchowej i psychologicznej.

Warsztat 5. O sobie dobrze, czyli warsztaty z prezentacji – Łukasz Wilczyński

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Pierwszy dzień na studiach, pierwsza rozmowa o pracę a może pierwsza randka? W każdej z tych sytuacji chcesz nie tylko przedstawić się z jak najlepszej strony, ale też ciekawie o sobie opowiedzieć. Tylko jak to zrobić, gdy nic nie przychodzi ci do głowy, a samo myślenie o sobie dobrze to wyzwanie?

Podczas tych warsztatów nie tylko spojrzysz na siebie dobrze (może po raz pierwszy od dawna), ale też poznasz przydatne techniki z wystąpień publicznych i storytellingu, by ciekawie opowiadać w każdej sytuacji. Tak po prostu.

Łukasz Wilczyński – ma już za sobą kilkaset wystąpień publicznych. Obecnie jest prelegentem stowarzyszenia Open Doors, które pomaga prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. Pracuje też z młodymi liderami wspólnot i stowarzyszeń w zakresie zarządzania organizacją, fundraisingu i komunikacji opartej na storytellingu.

Warsztat 6. Kreatywne warsztaty ze Słowem – Jagoda Kwiecień

80 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Będziemy pracować z Pismem Świętym, uczyć się kreatywnego rozważania Słowa za pomocą metody Bible Journaling. Zwrócimy uwagę na kobiece postaci biblijne, z których będziemy starać się wyciągnąć jak najwięcej inspiracji dla siebie. Stworzymy kolaż ze Słowem Bożym, szczególnie także przyjrzymy się Księdze Psalmów. Porozmawiamy o inspirujących książkach z „boskim akcentem”.

Jagoda Kwiecień (IG: @jagoopeppermint) – żona Karola, mama Matyldy i Mikołaja. Z zawodu po finansach, z powołania blogerka, recenzentka, Bookstagrammerka. Autorka książki „Boski Bullet Book. Poczuj miętę do Słowa”, właścicielka sklepu z produktami do „biblijnego pamiętnikowania”. Stara wyrażać się poprzez twórcze działania, czym inspiruje swoich odbiorców. Pokazuje jak kreatywnie rozważać słowo Boże, propagując metodę Bible Journaling w Polsce. Uwielbia kawę ze szczyptą cynamonu i uświęcanie codzienności zapachem świeżego chleba, który piecze dla swoich domowników. Wciąż odkrywa działanie Świętej Rity w swoim życiu, zbliżając się do niej dzięki praktykowaniu nabożeństwa piętnastu czwartków.

Warsztat 7. Z kobietami o wierze, czyli duchowość kobiety – Alicja Zmarlicka

Bezpłatne | Tylko dla kobiet | 4 dni (wtorek-piątek)

Przyjrzymy się duchowości na różnych etapach naszego życia – jako uczennicy, studentki, córki, dziewczyny w związku, samotnej, narzeczonej, żony, mamy…

Zobaczymy, jak wiara i codzienne życie wyglądało u świętych oraz postaci z Pisma Świętego. Usłyszymy historie współczesnych kobiet. A przede wszystkim – porozmawiamy o tym, jakie same mamy doświadczenia.

Alicja Zmarlicka – żona najlepszego męża, mama najwspanialszego synka. Ukończyła teologię i pedagogikę. Od 10 lat nauczyciel dzieci i młodzieży, aktualnie na urlopie wychowawczym sprawdza się jako żona i mama.

Warsztat 8. Język migowy – Konrad Jagielski

40 zł | 3 dni (wtorek– czwartek)

Angielski, hiszpański, a może Java czy Python? Jest też inny modny język – migowy. Jeżeli chcesz poznać podstawowe gesty – a kiedyś poważnie pogadać – koniecznie się zapisz.

Konrad Jagielski – mąż, tata dwojga dzieci, katecheta. Ma słabość do: książek, jazdy rowerem, śpiewania, gitary, biegania, chipsów, kofoli, włoskiego języka i włoskiej kuchni. Uczy się codziennie coraz lepiej rozumieć drugiego człowieka, również bez słów – z pomocą wiedzy i intuicji, albo… języka migowego 😉

Warsztat 9. Gitara dla początkujących – Antoni Jaruszowic

40 zł | Wymagana własna gitara | 4 dni (wtorek-piątek)

Zawsze chciałeś porwać tłumy jak Jimi Hendrix? Marzyłeś, by poczuć się niczym Antonio Banderas w Desperado? A może po prostu lubisz pomuzykować ze znajomymi przy ognisku?

Jeżeli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, te warsztaty powinny Cię zainteresować!

Nie ważne czy z gitarą miałeś już do czynienia, czy też jeszcze zdarza Ci się mylić ją ze skrzypcami – na tych warsztatach z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Zapisz się i zacznij przygodę z najlepszym z instrumentów (choć pianiści i tak powiedzą, że to nieprawda), a później pójdzie już standardowo: wielkie koncerty, tłumy fanek, szybkie samochody… nie no, tak dobrze to nie ma 😉

Choć kto wie? Przekonaj się sam!

UWAGA! Do udziału w warsztacie wymagana jest własna gitara. Jeśli jej nie posiadasz, prosimy o kontakt: warsztaty@festiwalzycia.pl.

Antoni Jaruszowic (IG: @antosmuzykant) – gitara to jego pasja od najmłodszych lat. Jest absolwentem szkoły muzycznej i miał przyjemność występować na małych i dużych estradach zarówno solowo, jak i wraz z zespołami – od rockowych, przez folkowe, aż po… symfoniczne. Ponadto prowadzi młodzieżową scholę parafialną w Tworogu i udziela indywidualnych lekcji gitary.

Warsztat 10. „Mam głos i wiem jak go użyć”. Warsztaty wokalne – Bernadetta Michalik

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Śpiew jest tym, co Bernadetta uwielbia, dlatego bardzo chce się z Wami podzielić swoją pasją podczas warsztatów muzycznych. Na pewno nie zabraknie miłej atmosfery i praktycznych wskazówek dla młodych muzyków. Zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów!

Bernadetta Michalik – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w specjalności dyrygentura chóralna i przedmioty ogólnomuzyczne. W duszpasterstwie Pełni Życia prowadzi zespół muzyczny posługujący na comiesięcznych spotkaniach dla młodzieży diecezji gliwickiej. Jest również organistką w jednej z gliwickich parafii.

Warsztat 11. IMPRO na scenie – Joanna Lewoc

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Podczas spotkań ćwiczymy różne gry, które mają integrować, pobudzać kreatywność i wywołać uśmiech. Nie zabraknie rozgrzewki fizycznej i dykcyjnej, by lepiej czuć się na scenie. Warsztaty to też nauka bycia „tu i teraz”, zaufania i spontaniczności. Joanna będzie starała się również dodać odwagi w ćwiczeniach, bo przecież improwizacja przydaje się w życiu.

Joanna Lewoc Mieszka w Warszawie, jest nauczycielką języka niemieckiego. Od dziecka grała w amatorskim teatrze, występując w przedstawieniach. Wyróżnieniem było niej stworzenie monodramu. Uwielbia recytować! Choć z wykształcenia nie jest aktorką, jest to jej pasja, którą chcę się dzielić. Od trzech lat prowadzi grupę improwizacji teatralnej, tzw. IMPRO. Pomysł narodził się w czasie pandemii, więc część spotkań jest w formie online, a część na żywo.

Warsztat 12. Teatr – Magdalena Pietnoczka

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Warsztaty teatralne to skarbnica doświadczania. Podczas spotkania wykorzystamy potencjał ukryty w przestrzeni, przedmiotach i nas samych (tak, każdy go ma – będzie okazja do tego, by sobie o tym przypomnieć!), wykorzystamy narzędzia rozgrzewki aktorskiej, etiudy, monologu wewnętrznego i wyobraźni, żeby poszukać prawdy, spróbować świadomie nazywać emocje i zachwycić się jednością w różnorodności. To będzie czas dobrej zabawy (koniecznie ubierz się wygodnie) w bezpiecznej przestrzeni teatru opartego na szacunku, rozmowie i doświadczaniu. Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób, które mają już doświadczenie zajęć aktorskich, występów w mniejszych lub większych widowiskach, jak i tych, którzy bez względu na wiek są ciekawi i chcą pierwszy raz spróbować czegoś nowego!

Magdalena Pietnoczka – aktorka i instruktorka teatralna, ukończyła Szkołę Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach oraz Laboratorium Pedagogiki Teatru w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu organizowanym przez Teatr Zagłębia. Od lat związana z chorzowskim Teatrem Trip oraz obecnie z krakowskim Teatrem KTO, gdzie można ją zobaczyć m.in. w spektaklach „Peregrinus”, „Chór sierot” czy instalacji teatralnej „Serena – traktat o samogłoskach”. Na śląskich scenach od lat współpracuje z instytucjami kultury, występując w spektaklach, koncertach i prowadząc warsztaty (aktorskie i taneczne dla wszystkich grup wiekowych, także międzypokoleniowe warsztaty musicalowe), m.in. w ramach Lata w Teatrze Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego wraz z kolektywem artystycznym Lufcik na korbkę. Instruktorka aktorstwa w Broadway Musical School. Związana ze Wspólnotą Teatralną przy FCMP Trzej Towarzysze w Chorzowie. Prowadzi własną działalność WARSZTAT-ON, która pozwala jej docierać z warsztatem artystycznym do wszelkich społeczności i towarzyszyć ludziom w rozwoju przez sztukę.

Warsztat 13. Boks dla wszystkich – Paweł Pietrasik

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

W warsztatach mogą wziąć udział osoby będące na poziomie zaawansowanym, ale również takie, które jeszcze nie miały żadnej styczności ze sportami walki i nigdy nie miały odwagi się przełamać, by spróbować swoich sił w takiej aktywności. Do treningów nie trzeba posiadać własnego sprzętu, wystarczy jedynie strój sportowy. W ramach zajęć będzie można poznać podstawy boksu, zintegrować się przez sport z innymi „zawodnikami” oraz solidnie się zmęczyć.

Paweł Pietrasik – instruktor sportów walki o specjalizacji boks. Przystępnie tłumaczyć rozmaite techniczne aspekty bokserskie, a na jego treningach panuje sympatyczna atmosfera.

Warsztat 14. Średniowieczna sztuka walki mieczem – Dawid Paszkiewicz

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Będziemy mogli zobaczyć, a także wziąć w dłoń przeróżne narzędzia służące do walki wręcz. Zobaczymy również, jak ubierana była zbroja rycerska oraz poznamy tajniki walki mieczem.

Głównym zadaniem warsztatów będzie nauka podstaw szermierki średniowiecznej, dlatego warto przygotować się na sporą aktywność fizyczną oraz zadbać o komfortowy ubiór.

Na warsztaty warto zapatrzeć się w rękawiczki ochronne.

Dawid Paszkiewicz – interesuje się historią, a szczególnie okresem średniowiecza. Jedną z jego pasji jest odgrywanie ciężkozbrojnego w bractwie rycerskim. Rekonstrukcja ubioru, sposobu życia, uzbrojenia, a także sposobów walki stały się dla niego już od kilku lat formą wypoczynku w letnie dni. Szczególną uwagę poświęcił zgłębianiu tajników średniowiecznej sztuki walki mieczem długim, który jest bronią najbardziej rycerską i niebezpieczną. Zawodowo zajmuje się wykonywaniem broni białej: szabel, mieczy, sztyletów od 2015 roku.

Warsztat 15. Pierwsza pomoc przedmedyczna – Michał Trybus oraz Jakub Dybowski

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Na warsztatach będziemy mogli nauczyć się pierwszej pomocy, a dokładniej jak prowadzić BLS (Basic Life Support) w tym resuscytację krążeniowo-oddechową bez oraz z użyciem AED. Nauczymy się jak wykonać pierwsze badanie poszkodowanego oraz jak postępować w przypadku masywnych krwotoków oraz innych ran.

Michał Trybus – ratownik Medyczny pracujący w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Miejskiego w Zabrzu, jest również szefem Harcerskiego Klubu Ratowniczego Tarnowskie Góry. Oprócz tego prowadzi zajęcia oraz szkolenia z pierwszej pomocy. Poza ratownictwem jego pasją jest czytanie książek, aktywne spędzanie czasu poprzez jazdę na rolkach oraz spacery.

Jakub Dybowski – ratownik, student ratownictwa medycznego. Prowadzi również szkolenia. Poza ratownictwem jego pasją jest żeglarstwo.

Warsztat 16. Kaligrafia – Monika Mikucka

80 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chciałyby poznać podstawy kaligrafii (nazewnictwo, poprawne używanie i trzymanie narzędzi oraz zasady pisania), szukają nowej pasji lub chcą nieco wyciszyć się w trakcie festiwalu. Kaligrafowanie ma w sobie coś z medytacji, dlatego – w ramach podsumowania nauki – ostatniego dnia warsztatów każdy wykona pracę z wybranym przez siebie słowem lub zdaniem, które w szczególny sposób dotknęło go podczas Festiwalu Życia. Warto dodać, że kaligrafowanie poprawia pamięć i koncentrację, uczy cierpliwości, uważności, rozwija kreatywność, a także uspokaja.

W cenie warsztatu uczestnicy otrzymują materiały i narzędzia na własność (obsadkę, stalówkę, atrament, ołówek, liniatury i wzornik do dalszych ćwiczeń).

Monika Mikucka – swoją kaligraficzną drogę rozpoczęła 5 lat temu podczas Letniej Szkoły Kaligrafii w klasztorze pokamedulskim w Wigrach. Kolejno kontynuowała naukę pod okiem polskich i zagranicznych mistrzów kaligrafii (Ewy Landowskiej, Hamida Reza Ebrahimi, a także wielu innych oraz w ramach samodzielnych analiz). Od 2015 roku prowadzi profil Manu Atelier na Facebooku i Instagramie, gdzie dzieli się swoją twórczością robiąc m.in. zaproszenia, kartki oraz prowadząc warsztaty kaligrafii, na które zaprasza Was w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Życia. Poza zainteresowaniem kaligrafią Monika to absolwentka muzykologii i filozofii; zakochana w Skandynawii, duchowości ignacjańskiej oraz książce „O naśladowaniu Chrystusa”. Lubi jazdę na rowerze. Jest związana z NINIWĄ głównie poprzez udział w wyprawach rowerowych prowadzonych przez o. Tomasza Maniurę. Wolontariuszka festiwalowa w 2021 r.

Warsztat 17. Cuda z żywicy i nie tylko. Kreatywne warsztaty plastyczne – s. Jolanta Martyka, pasterzanka

80 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Podczas warsztatów chciałabym zachęcić Was do zabawy żywicą epoksydową i tworzyć z niej piękne rzeczy. Zdolności manualne są niezbędne do wykonywania szeroko rozumianej pracy ręcznej. Warsztaty prowadzone są w formie zabawy, integracji i propagowania wiedzy o szeroko pojmowanych wartościach religijnych. Mój warsztat obejmuje malowanie aniołów, wykonywanie ikon na podstawie decoupage oraz prace wykonywane z żywicy.

Piękno jest darem Boga, to On nas na to piękno otwiera i wyzwala emocje. Wierzę, że wspólnie stworzymy coś wyjątkowego!

s. Jolanta Martyka – siostrą zakonna, pasterzanka. W życiu zakonnym Pan Bóg postawił ją wśród różnych ludzi, najczęściej zagubionych, naznaczonych czy tych którzy utracili godność. Pracowała w Domu Dziecka i Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Obecnie prowadzi różne warsztaty, spotkania, rekolekcje, towarzyszy osobom rozeznającym powołanie, a także wychodzi do osadzonych w więzieniu czy dziewczyn pracujących na ulicy.

Warsztat 18. Szydełkowanie od podstaw – Gabriela Sznapka

40 zł | 3 dni (wtorek–czwartek)

Posiedzimy i poszydełkujemy! Jeśli posiadasz własne szydełko, zabierz je ze sobą.

Gabriela Sznapka – kocham czytać książki, słuchać muzyki. Uwielbiam też uczyć się nowych rzeczy. Szydełkuję już od paru lat i chyba nie idzie mi to najgorzej. Mam nadzieję, że będę mogła was czegoś nauczyć, więc zapisujcie się śmiało!

Warsztat 19. Survival – Karol Wierzbicki i Michał Michalik

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Chcemy się podzielić z wami nie tylko wiedzą teoretyczną i naszymi spostrzeżeniami, ale również pokazać wam to wszystko w praktyce. Wylądujesz kiedyś sam/sama w ciemnym, zimnym lesie, bez wody, jedzenia i dachu nad głową i… no właśnie, co wtedy? Instynkt przetrwania utrzyma Cię jakiś czas przy życiu. Jakie to będzie życie i ile potrwa – nie wiadomo. Za to my w pigułce pokażemy Ci jak podnieść komfort życia i przedłużyć je w trudnych warunkach, gdzie liczy się każda kropla wody i suchy patyk. W skrócie: czego szukać, jak to znaleźć, w jaki sposób to wykorzystać. Ogień, woda, schronienie, a może nawet papu 😉

Karol Wierzbicki szczęśliwy mąż świetnej kobiety, przyjaciel brodacza, miłośnik historii, broni wszelkiej, survivalu.

Michał Michalik – z powołania mąż i ojciec, z zamiłowania kibic piłkarski, z wykształcenia logistyk. Miłośnik towarzyskich spotkań i dobrego jedzenia.

Warsztat 20. Malarstwo – Aleksandra Samołyk

80 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Na warsztatach poznacie typy przedstawień św. Jana Chrzciciela w sztuce. Na podstawie dzieł mistrzów wspólnie zastanowimy się jak przekładać Słowo Boże na obraz. Z warsztatów wyjdziemy z własnoręcznie wykonanymi obrazami.

Aleksandra Samołyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Na co dzień zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Fascynuje ją historia sztuki i odkrywanie znaczeń dawnych dzieł. Należy do wspólnoty twórców chrześcijańskich Vera Icon.

Warsztat 21. Taniec współczesny z improwizacją – Aleksandra Dziurosz

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Podczas zajęć z tańca współczesnego spróbujemy tak wykorzystać nasze możliwości ruchowe całego ciała oraz rozbudzić świadomości ruchową, by móc zatańczyć kombinacje dyktowane przez pedagoga. Taniec współczesny kładzie duży nacisk na powiązanie ruchu z muzyką, funkcjonowanie ruchu w przestrzeni, indywidualną ekspresję artystyczną i rozwój twórczej aktywności. Improwizacja pozwala na użycie każdego, niczym nieograniczonego ruchu. Każdy ruch może się wydarzyć, każdy jest właściwy czy prawidłowy. Najistotniejsze jest poddanie się impulsom, które płyną z naszego ciała dając początek ruchowi. A ruchem można wyrażać wszystko, co ciało i umysł potrzebują w danym momencie wyrazić. Zajęcia te to dobra zabawa z wyobraźnią, ruchem i osobami uczestniczącymi w warsztatach.

Aleksandra Dziurosz – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego, choreografii, ruchu scenicznego i improwizacji. Doktor habilitowana sztuki w zakresie tańca, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowana managerka kultury, pomysłodawczyni i dyrektorka Warszawskiego Teatru Tańca, dyrektorka Warsaw Dance Days. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego, kierownik artystyczna Chopin University Dance Company. W latach 2018–2022 pełniła funkcję Zastępczyni Dyrektora ds. Tańca w Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, Pedagogiki Baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie oraz podyplomowych studiów managerów kultury Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiowała również na dwuletnich Podyplomowych Studiach Teorii Tańca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Choreografka spektakli tanecznych oraz twórczyni ruchu scenicznego w spektaklach teatralnych i operowych. Członkini jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów choreograficznych i tanecznych. Laureatka Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2022 w dziedzinie tańca.

Warsztat 22. Flair. Łamiemy prawa grawitacji – Krzysztof Drabik

40 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Flair to sztuka, w której można obudzić swoją pasję. Poprowadziłem setki różnych warsztatów, ale wiem że ten będzie wyjątkowy, bo w „anielskim klimacie”. Nauczę Was łamania prawa grawitacji i przekażę swoją wiedzę od strony praktycznej. Zobaczycie, w jaki sposób robić ciekawe ewolucje butelkami treningowymi. Jestem przekonany, że unoszące się w powietrzu przedmioty będą dawać Wam mnóstwo radości! Poznacie wiele sztuczek i trików, którymi będziecie mogli zaskakiwać innych. Flair to piękna przygoda. Wiem, że po tych warsztatach każdy Wasz dzień będzie inny –  jeszcze bardziej kreatywny i radosny, bo ta sztuka daje prawdziwą radość!

Krzysztof Drabik (FB: speedbar.pokazy) – pasjonat wolności i człowiek wielu pasji. Zwycięzca Mam Talent za najlepsze show. Trzykrotny Mistrz Polski Barmanów. Mistrz Europy, Międzynarodowy Mistrz Chin, vicemistrz Pucharu Świata, Wielokrotny Rekordzista Świata w najdłuższych żonglerkach.

Warsztat 23. Jak zaprzyjaźnić się z aniołem stróżem? – s. Maria Druch

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Masz obok siebie najlepszego przyjaciela. On zawsze jest po twojej stronie. Nigdy się Tobą nie zniechęci, nie zrezygnuje z Ciebie, widzi Twoje starania i dobre intencje. Wie, że chcesz dobrze, kiedy Ci nie wychodzi. Po prostu Cię kocha.

I może być tak, że jeszcze nigdy się do niego świadomie nie odezwałaś/odezwałeś. Wejście w relację z aniołem to decyzja. Możesz ją podjąć na Festiwalu Życia!

W czasie warsztatów poznamy 6 kroków, które mogą poprowadzić nas do przyjaźni z Aniołem Stróżem. Pozbieramy naszą wiedzę o nich, będziemy próbować ich usłyszeć, zauważyć dzisiaj i w naszej historii. Dostaniemy też wskazówki, jak z nimi współpracować w realizacji naszych marzeń!

 • Odpowiemy sobie na pytania:
 • Kim są aniołowie i co o nich wiemy?
 • Jak można się z nimi skontaktować?
 • Jak przyjaźnić się z kimś, kogo nie widać?
 • W czym mogą mi pomóc?
 • Czy da się ich naśladować?

s. Maria Druch (IG: @zywe_teraz) – bezhabitowa Siostra od Aniołów. Przyjaźni się ze swoim Aniołem Stróżem wiele lat dłużej, niż jest w Zgromadzeniu. Jej pasją poza aniołami jest wspieranie innych w rozwoju. Prowadzi rekolekcje i warsztaty z komunikacji empatycznej. Towarzyszy w życiu duchowym i rozeznaniu powołania. Gra, śpiewa, komponuje. Lubi być w drodze.

Warsztat 24. Dieta na studencką kieszeń – Diana Pietraszewska

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Wydaje Ci się, że dieta każdego studenta bazuje na tostach, makaronie i kotletach przywiezionych od mamy? Być może masz rację. Pewnie wiesz, że to nie są najzdrowsze opcje? Chcesz się dowiedzieć, jak przygotować szybkie, bogatoodżywcze posiłki z kilku składników? Chcesz poznać sprawdzone sposoby na to, żeby wydawać mniej na zakupach i zmieścić się w budżecie? Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić czas na przygotowaniu posiłków i sprzątaniu? Zapisz się na warsztat!

Diana Pietraszewska (IG: @diana.pietraszewska) – żona, mama i dietetyk. Na co dzień współpracuję z podopiecznymi, którym pomagam schudnąć, wyregulować hormony, odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie. Mam dwoje małych dzieci, prowadzę własną firmę i przygotowuję posiłki dla całej rodziny. Wiem, jak to jest nie mieć czasu na gotowanie. Wiem, jak to jest przygotować proste i szybkie potrawy. Wiem, jak to jest ugotować coś z niczego. Znam się na rzeczy i chętnie Ci o tym opowiem.

Warsztat 25. Makrama od zera – s. Beata Proesler

80 zł | 4 dni (wtorek-piątek)

Sznurki, patyki, drążki… Niespodzianka – to nie jest zestaw do budowania szałasu. To niezbędne elementy do stworzenia makramy. Warsztaty to doskonała metoda na zrelaksowanie się, wyciszenie umysłu i uspokojenie myśli. To także olbrzymia satysfakcja z efektów pracy własnych rąk. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na zajęcia z makramy. Zapewniamy, że odkryjecie radość, spełnienie i nowe pokłady talentów.

s. Beata Proeslerpasterzanka, od lat zajmuje się bezdomnymi, posługuje również w Areszcie Śledczym.

Warsztat 26. W zdrowym ciele zdrowy duch – Angela Masłowska

Bezpłatne | 4 dni (wtorek-piątek)

Jeżeli chcesz iść przez świat na wzór słów „W zdrowym ciele zdrowy Duch”  to serdecznie zapraszamy Cię na warsztaty sportowe na tegorocznym festiwalu :)! 

Zabierz buty i strój sportowy, a Angela zagwarantuje Ci niesamowitą wiedzę, aktywność sportową, zabawę i endorfiny! 🙂

Angela Masłowska – trenerka z 10-letnim doświadczeniem w branży fitness oraz wieloletnim jako organizator eventów sportowych, obozów i wydarzeń dla indywidualnych klientów. Dobra organizacja i kreatywność jest jej mocną stroną, jak również odnajdywanie się w nowych sytuacjach. Z perspektywy czasu dziś wie, że codzienna praca z ludźmi i poznawanie ich jest jej pasją a celem jest przekazywanie im jak największej ilości pozytywnej energii! 🙂 Jej mottem jest: „Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, co wymagają więcej zaangażowania”.

Jak zapisać się na warsztaty?

Udział w warsztatach jest możliwy tylko dla posiadaczy karnetu 7-dniowego (indywidualnie lub grupowo). Karnet rodzinny nie obejmuje udziału w warsztatach!

1. Kup bilet na Festiwal Życia

Aby wziąć udział w warsztatach na Festiwalu Życia 2023, musisz być posiadaczem indywidualnego lub grupowego karnetu 7-dniowego. Najlepiej najpierw kup bilet na festiwal, a następnie zapisz się na warsztaty.

Jeśli jednak np. wybierasz się na Festiwal Życia z grupą i czekasz aż ksiądz czy lider Was zarejestruje, a nie chcesz stracić szansy na uczestnictwo w wymarzonych zajęciach, możesz zapisać się na warsztaty już wcześniej. Musisz mieć jednak pewność, że do 3 czerwca będziesz posiadaczem biletu tygodniowego – tego dnia nastąpi weryfikacja czy osoby zapisane na warsztaty będą również uczestnikami Festiwalu Życia. W przeciwnym razie stracisz swoje miejsce na warsztatach i ewentualną opłatę.

Po 3 czerwca nadal będzie możliwość zapisów na warsztaty, jednak pamiętaj, że miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu ceny karnetów tygodniowych wzrastają, a i miejsc na interesujące Cię zajęcia do tego czasu może już zabraknąć.

2. Zdecyduj, który warsztat wybierasz

Wybór może nie być prosty, bo propozycji jest wiele, jednak podejmowanie decyzji jest cenną sztuką! Uważnie przeczytaj opisy wszystkich zajęć wraz z sylwetkami prowadzących i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Jeden uczestnik festiwalu może zapisać się tylko na jeden warsztat. Działaj odpowiedzialnie – ze względów organizacyjnych na warsztaty można zapisać się tylko raz, po dokonaniu rejestracji nie będzie możliwości zmiany wyboru!

3. Zapisz się na warsztaty

Przejdź na stronę https://www.bilety.festiwalzycia.pl/warsztaty/. Proces rejestracji jest prosty i przypomina zakup produktu w sklepie internetowym:

 • wybierz warsztat z rozwijanej listy (upewnij się, że kliknąłeś interesującą Cię opcję),
 • przejdź do koszyka i uzupełnij swoje dane,
 • wybierz formę płatności i opłać zamówienie (jeśli wymagane), w przypadku darmowych warsztatów po prostu potwierdź zamówienie.

WAŻNE! Podczas rejestracji na warsztaty podaj te same dane (imię, nazwisko, adres e-mail), na które był lub będzie kupiony Twój karnet tygodniowy na Festiwal Życia! Tylko w ten sposób będziemy mogli zweryfikować czy będziesz uczestnikiem festiwalu.

4. Bądź szczęśliwy i zaproś znajomych!

Potwierdzenie udanej rejestracji na wybrany warsztat otrzymasz w wiadomości e-mail. Od tej chwili możesz myśleć już tylko o tym, jak spakować się na festiwal, a także o wszystkich niesamowitych wydarzeniach, jakie czekają na Ciebie w Kokotku!

Pamiętaj, że w grupie raźniej! Zaproś swoich znajomych na Festiwal Życia i przyjedźcie do Kokotka całą ekipą. Na Festiwalu Życia możecie przeżyć najlepszy tydzień w życiu!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl