Co radzi maturzystom sztuczna inteligencja? ChatGPT stworzył poradnik na ostatnie chwile przed maturą

Poprosiłem ChatGPT o krótki poradnik dla maturzystów na temat tego, jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni przed maturą i nie stresować się. Przytoczona poniżej odpowiedź brzmi całkiem sensownie, choć pewnie dla nikogo nie będzie to game changer. Warto jednak stosować się do tych kilku prostych rad.

Oto kilka porad, jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni przed maturą i nie stresować się:

  1. Zaplanuj swój czas: Stwórz listę rzeczy do zrobienia i określ, ile czasu potrzebujesz na każde zadanie. Rozpocznij od najważniejszych i najtrudniejszych przedmiotów, a następnie przejdź do łatwiejszych. Upewnij się, że nie przeciążasz się zbyt wieloma zadaniami w ciągu jednego dnia.
  2. Powtórz najważniejsze materiały: Skup się na przeglądzie najważniejszych informacji z każdego przedmiotu. Przeczytaj notatki, omówienia i podsumowania. Powtórz najważniejsze wzory i definicje.
  3. Wykorzystaj różne źródła: Nie polegaj tylko na jednym źródle informacji. Wykorzystaj różne źródła, takie jak podręczniki, internet, notatki, filmy instruktażowe itp.
  4. Ćwicz rozwiązywanie zadań: Rozwiązuj zadania z poprzednich egzaminów maturalnych, arkuszy zadań, a także zadania z podręczników i internetu. Ćwicz różne typy zadań, aby przygotować się na różne rodzaje pytań.
  5. Odpocznij: Dbaj o swoje zdrowie i odpocznij przed egzaminami. Wystarczająco dużo śpij, jedz zdrowo i uprawiaj sport, aby zrelaksować się i zredukować stres.
  6. Przypomnij sobie o swoich sukcesach: Przypomnij sobie o swoich dotychczasowych sukcesach i pozytywnych aspektach swojego życia. Pomyśl o tym, co udało Ci się osiągnąć i jakie trudności udało Ci się przezwyciężyć.
  7. Zrelaksuj się przed egzaminem: Posłuchaj muzyki lub przeczytaj ulubioną książkę, aby zmniejszyć poziom stresu i poprawić koncentrację.

Pamiętaj, że matura to ważny egzamin, ale nie jest to jedyny egzamin w Twoim życiu. Bądź pewny siebie i pozytywnie nastawiony do siebie i swojej pracy. Powodzenia!

Szymon Zmarlicki

Dziennikarz, niedoszły kognitywista, rodowity tarnogórzanin. Rzecznik medialny NINIWY i redaktor prowadzący portalu niniwa.pl. Nogami twardo stąpa po ziemi, głową częściej buja w obłokach. W życiu najbardziej kocha swoją rodzinę, muzykę i góry.