18 maja| OCM NINIWA

Prymas w Kokotku. Trwa szkolenie dla kuratorów ds. ochrony dzieci i młodzieży

Na dwudniowe szkolenie do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA przyjechali z całego kraju diecezjalni i zakonni kuratorzy zajmujący się ochroną małoletnich w Kościele. W środę w spotkaniu uczestniczył prymas Polski abp Wojciech Polak.

Koordynatorzy rozmawiają na szkoleniu m.in. o czynnikach ryzyka i ochrony oraz o sposobie komunikowania, także na podstawie konkretnych przypadków. Jeden z wykładów dla duchownych wygłosiła Ewa Kusz – psycholog, seksuolog, terapeuta i członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

W środę w szkoleniu uczestniczył prymas Polski abp Wojciech Polak, który przekazał pozdrowienia dla wszystkich młodych przyjeżdżających do Kokotka na wydarzenia NINIWY oraz Festiwal Życia.

– Niech ten czas spotkania ze sobą, ale przede wszystkim z Chrystusem, będzie czasem radości i otwarcia na drugiego człowieka, a także wsłuchania się w Słowo Boże, którego przewodnikiem w tym roku będzie św. Jan Chrzciciel ukazujący nam tę zasadniczą prawdę: aby Chrystus wzrastał, ja będę się umniejszał. Wskazując na Chrystusa, ukazuje przede wszystkim źródło naszego życia, radości i szczęścia. Przychodźcie do tego źródła, bądźcie razem, przeżywajcie Waszą młodość zjednoczeni z Chrystusem i w Jego Kościele – zachęca młodych abp Polak.

Wśród prowadzących spotkanie jest o. Adam Żak SJ – koordynator KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP ks. dr Marek Studencki oraz o. Dominik Ochlak OMI, oblat z Kokotka.

Zobacz zdjęcia:

Kokotek. Szkolenie kuratorów ds. ochrony dzieci i młodzieży

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl