26 czerwca| NINIWA Team

O pożytkach płynących z wędrowania, czyli myśli po wyprawie przygotowawczej NINIWA Team

Umieć czytać własne potrzeby i na nie odpowiadać - to podstawa ludzka i pożytek, który płynie z każdej wędrówki.

Gdy wędrujesz i czujesz się zmęczony, trzeba przystanąć. Gdy czujesz się spragniony, trzeba uzupełnić płyny lub elektrolity. A kiedy jesteś głodny, trzeba coś zjeść. Potem musisz reagować maścią na obcierający Cię but albo zabezpieczyć skórę przed prażącym słońcem… Widzisz, jak droga uczy Cię bycia uważnym na to, co dzieje się tu i teraz.

Oczywiście nie wszystkie potrzeby, które rodzą się w drodze, da się od razu zrealizować. Dlatego długa wędrówka i zmienna pogoda uczą dyscypliny i pomagają słuchać siebie. Gdy słyszysz już, co dzieje się w Twoim ciele, wtedy zaczynasz cieszyć się komfortem podziwiania pięknych widoków, pięknem i dobrocią drugiego człowieka. Wtedy też łatwiej słuchać Pana Boga albo odkrywać Go i rozpoznawać Jego autorstwo w obrazach gór i widoków, które zapisują się w głowie.

Piesza wyprawa przygotowawcza 2023 [ZDJĘCIA]

Tegoroczna wyprawa przygotowawcza piechurów zgromadziła 45 osób, który w piątek do północy stawili się i spali w namiotach przy schronisku Wisła-Soszów. W sobotę punktualnie o 6:00 gwizdek „anioła porządku” zwołał wszystkich i tak zaczęła się wędrówka, która liczyła 34 km do Koniakowa mijając piękne góry, jednak w atmosferze mgły i chmur, które spowijały szczyty Beskidów.

To był pełny deszczowy dzień wyprawy ze wszystkimi jego elementami, posiłkami i rozmowami i modlitwą. Zakończyliśmy u przemiłych gospodarzy w Koniakowie ogniskiem przy konewce, gorącej herbacie i długich rozmowach.

Niedziela to czas powrotów, dlatego wróciliśmy rekreacyjną trasą, pokonując 16 km do Wisły-Głębce, gdzie zakończyliśmy drogę wspólną Eucharystią. Niedziela to także czas decyzji o wzięciu udziału w wyprawie do Turcji. Potem zaczęły się powroty. Ostatni uczestnicy z Wybrzeża dotarli do swoich domów w poniedziałek o 4:00.

Niezmiennie dobrzy ludzie z różnych stron Polski tworzą społeczność piechurów. Cieszy to, że możemy spotykać różne wrażliwości wierzących ludzi Kościoła i poszukujących. To jest bogactwo.

o. Dominik Ochlak OMI

P.S. Za dwa tygodnie rusza wyprawa rowerowa NINIWA Team do Lizbony! Zapraszamy na pożegnanie rowerzystów 10 lipca o 5.00 w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl