11 lipca| NINIWA Team

Rowerami do Lizbony, dzień 1. Marzenia się spełniają

Dzisiejszego dnia wielu z nas się o tym przekonało, bowiem NINIWA Team rozpoczęła długo oczekiwaną wyprawę do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży!

O 5.00 spotykamy się na Eucharystii w kaplicy Świętych Młodzianków w Kokotku. O. Marek Ochlak OMI, prowincjał misjonarzy oblatów, w homilii szczególnie akcentuje hojność i miłość Boga w błogosławieństwie, jakiego doświadczał Jakub, a które jest też naszym udziałem.

Po wybornym śniadaniu na tarasie Oblackiej Przystani, uściskach bliskich i krótkiej sesji zdjęciowej w świetle wschodzącego nad stawem Posmyk słońca, rozpoczynamy naszą podróż.

Rowerami do Lizbony. Ruszyła wyprawa NINIWA Team – to pierwsi polscy pielgrzymi w drodze na Światowe Dni Młodzieży!

Najpierw jedziemy przez lasy i górki, głównie asfaltem. Zahaczamy o Czechy, żeby powrócić znów na nocleg do Polski. U naszych sąsiadów niemałą uwagę miłośników motoryzacji przykuwają samochody marki skoda, które najczęściej spotykamy na trasie.

Dziś mamy wymarzoną pogodę do jazdy rowerem. Od czasu do czasu krople deszczu skrapiają nas niczym poranna rosa. Dzięki temu pokonany dystans jest rekordem życiowym części uczestników!

Zatrzymujemy się na nocleg w Jaszkówce. Rozbijamy namioty na łące u gospodarzy i grillujemy ze śpiewem na ustach, podziwiając góry Stołowe.

Ekspedycja WE. Rowerami do Lizbony – start wyprawy NINIWA Team 2023

A powracając do naszych marzeń…

U Tomka w domu od czasów dzieciństwa obecne były książki z wypraw rowerowych NINIWA Team. Ponadto od pewnego czasu marzył, by pojechać na ŚDM. Dziś te dwa marzenia stają się rzeczywistością.

Drugi Tomasz od 17 lat marzył, by trasa wypraw przebiegała przez jego rodzinną miejscowość. Dziś radość jego bliskich witających nas w Świbiu jest nie do opisania!

Trzeci Tomasz – a właściwie pierwszy – to nasz ojciec Tomasz Maniura, który troszczy się o nas i o nasze bezpieczeństwo, a sakwy upadające na drodze czyni lekcją dla pozostałych.

Ekspedycja WE. Rowerami do Lizbony – dzień 1 [ZDJĘCIA]

W kolejnych dniach będziecie mieli okazję poznać kolejnych uczestników oraz nasze przygody, do czego was gorąco zapraszamy!

Kinga Pawlak


Bilans dnia:

  • dystans: 183 km
  • przewyższenia: 1 386 m
  • czas jazdy: 9:04:10
  • średnia prędkość: 20,3 km/h

Nocleg: Jaszkówka, Polska

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl