24 lipca| Wspólnota

Wiosłując przez świat, czyli podsumowanie K jak Kajak 2023!

Pokład kajaków stanowił dla nas niezwykłą przestrzeń do licznych rozmów, budowania relacji, modlitwy, wspólnej wymiany doświadczeń.

Podczas tegorocznej edycji „K jak Kajak” mieliśmy niepowtarzalną okazję wybrać się na spływ kajakowy rzeką Pilicą wraz z o. Dominikiem. W poniedziałek rano – w strugach deszczu, ale za to ze słońcem i optymizmem na lepszą pogodę w naszych sercach – wyruszyliśmy z Kokotka do miejscowości Maluszyn, by następnie stawić czoła nieznanemu… Ahoj, przygodo!

Niesieni nurtem rzeki kontemplowaliśmy otaczający nas bezkres dziczy, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury w nas samych. Wśród tańczących na wietrze tataraków dostrzec można było liczne ważki, ptaki, a na brzegu (a czasem też i z poziomu wody) obserwowali nas z niemałym zainteresowaniem przedstawiciele niejakiej rasy jersey…

K jak Kajak 2023 – spływ rzeką Pilicą [ZDJĘCIA]

Pokład kajaków stanowił też dla nas niezwykłą przestrzeń do licznych rozmów, budowania relacji, modlitwy, wspólnej wymiany doświadczeń. Nie zabrakło też miejsca na bitwy wodne oraz liczne śpiewy przy akompaniamencie gitary, która pełniła również funkcję asekuracyjnego trzeciego wiosła.

Zwieńczenie każdego dnia stanowiły popołudnia, podczas których w otoczeniu natury wspólnie przeżywaliśmy Eucharystię, a następnie uczestniczyliśmy w spotkaniach formacyjnych, rozważając fragmenty tekstów dotyczących budowania relacji z samym sobą oraz z ludźmi wokół nas. Atakujące zewsząd krwiożercze komary nie przeszkodziły nam w gromadzeniu się nocą wokół blasku ogniska, gdzie śpiewaliśmy piosenki oraz dzieliliśmy się naszymi historiami i przeżyciami.

Bez wątpienia był to niezwykły czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Podczas tych zaledwie kilku dni przeszliśmy wiele transformacji – zaczęliśmy spływ jako 17-osobowa grupa z niemal każdego zakątka Polski, by następnie skończyć go jako wspólnota ludzi połączonych licznymi przygodami, odkrytymi pasjami oraz doświadczeniami.

Aleksandra Janosz

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl