27 października| Wspólnota

„Bóg mówi w ciszy”. Świadectwa uczestników po rekolekcjach Pustynna Burza

W październiku w Kokotku odbyły się rekolekcje w ciszy – drugie rekolekcje w cyklu formacyjnym NINIWY. Teraz, kiedy po powrocie do codzienności mogą już mówić, uczestnicy dzielą się wrażeniami.

Niewiele różnimy się od bohaterów Pisma Świętego

Rekolekcje Pustynna Burza były dla mnie wyjątkowym czasem. Była to niecodzienna możliwość wyciszenia się, skupienia i przyjrzenia się własnym myślom i przeżyciom wewnętrznym, kiedy nie były one ani tłamszone, ani wzmacniane przez otaczający nas w codziennym życiu chaos.

Był to również czas na rozmyślania nad słowem Bożym w kontekście własnego życia, możliwość poznania prawdy o sobie i dostrzeżenia siebie w postaciach biblijnych, które na co dzień mogą wydawać się zupełnie obce. Odkrycie, że my wszyscy tak naprawdę niewiele różnimy się od bohaterów Pisma Świętego, że mamy podobne pragnienia, schematycznie postępowania, pozwala dostrzec miłość Bożą skierowaną również do nas, i nabrać nadziei, że również i nam Bóg jest gotowy wybaczyć.

Rekolekcje te były dla mnie na pewno niezwykłym i niezapomnianym czasem i serdecznie polecam je każdemu poszukującemu spokoju wewnętrznego.

Sancja

Bóg mówi w ciszy

Decyzję o wyjeździe, na rekolekcje „Pustynna burza” podjąłem dość późno, bo zaledwie tydzień wcześniej i nie do końca wiedziałem, czego mogę się na nich spodziewać. Mimo to zaskoczyło mnie, jak przyjemna może być cisza.

Na początku było trochę dziwnie, ale i tak uważam, że była to miła odskocznia od hałaśliwej codzienności. Muszę przyznać, była pewna ulga, kiedy można było znowu się odezwać, jednak w trakcie tych rekolekcji miałem wrażenie, że nie było to potrzebne.

Nowy był też dla mnie motyw skupienia się na medytacji nad słowem Bożym. Wcześniej nie myślałem dużo nad Biblią, tylko czytałem raz po raz, a na tych rekolekcjach poznałem jak odnajdywać głębszy sens tego, co Bóg nam przekazuje i do czego nas zaprasza.

Dało się odczuć, że Bóg mówi w ciszy. Na co dzień możemy Go nie słyszeć, ale na tych rekolekcjach można było tego doświadczyć.

Staś


Wszystkie rekolekcje i wydarzenia NINIWY znajdziesz TUTAJ.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl