21 listopada| Wiadomości

Młodzież z Korei Północnej będzie zaproszona na ŚDM w Seulu 2027

Młodzież z Korei Północnej zostanie zaproszona na Światowe Dni Młodzieży w Seulu w 2027 roku. Zapowiedział to arcybiskup tego miasta Peter Soon-taick Chung. Jest on jednocześnie administratorem apostolskim Pjongjangu, stolicy Korei Północnej.

Podczas forum zorganizowanego 18 listopada przez archidiecezjalny komitet ds. pojednania hierarcha zaznaczył, że praca misyjna w Korei Północnej jest jego powołaniem i obowiązkiem. Dlatego chciałby zaprosić delegację północnokoreańskiej młodzieży na ŚDM w 2027 roku.

Korea Południowa: katolicy stanowią 11 proc. mieszkańców

Zaproszenie, które zostanie przekazane władzom Korei Północnej „odpowiednimi kanałami”, ma być wyciągnięciem ręki i małym, ale znaczącym znakiem w celu ponownego uruchomienia kanału dialogu i relacji między obu państwami koreańskimi.

Korea: Wielki gest małych przedszkolaków

Komitet ds. pojednania istnieje w archidiecezji seulskiej od 1995 roku. Jego założyciel, kard. Stephen Kim Sou-hwan zainicjował również cośrodową Mszę św. wieczorną w katedrze w Seulu w intencji pojednania i jedności narodu koreańskiego.

Rzadka sprawa: w Chinach katolicka zakonnica otrzymała nagrodę od komunistycznych władz

Kierując się mottem: „Tak długo, jak ich pamiętamy, oni żyją. Jeśli modlimy się za nich, nasza modlitwa zostanie wysłuchana”, komitet pamięta o katolikach z Korei Północnej, wyznających swą wiarę w ukryciu. Podejmuje inicjatywy humanitarne, aby konkretnie przyjść z pomocą mieszkańcom Korei Północnej, a także kulturalne, aby edukować i uwrażliwiać na dążenie do pokoju na półwyspie koreańskim.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl