28 grudnia| Wspólnota

NINIWA ma 19 lat!

Dziś święto Świętych Młodzianków, a tym samym kolejna rocznica powstania Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA. Rozwijamy się dla Was i dziękujemy, że jesteście z nami!

Z małej wspólnoty spotykającej się w skromnej salce parafialnej na katowickiej Koszutce rozrośliśmy się do prężnie działającego duszpasterstwa młodzieży, którego wspólnoty spotykają się przy oblackich parafiach w kilkunastu miejscach Polski, a nawet poza jej granicami (zobacz więcej TUTAJ).

Przez 19 lat działalności daliśmy się poznać dzięki wyprawom NINIWA Team, które przemierzyły już pół świata, Festiwalowi Życia, gdzie możesz doświadczyć żywego, młodego Kościoła, czy Wolontariatowi Misyjnemu NINIWY, w ramach którego już sto osób posługiwało na czterech kontynentach, a kolejni młodzi przygotowują się do przyszłorocznych wyjazdów misyjnych.

Szeroką rzeczywistość NINIWY ukazują – wciąż aktualne – piosenka i teledysk stworzone rok temu na naszą osiemnastkę:

Nasze serce bije w Kokotku, gdzie działa centrum NINIWY wraz z nowoczesnym, malowniczo położonym ośrodkiem rekolekcyjno-wypoczynkowym i restauracją Oblacka Przystań. To miejsce stało się naszą wizytówką, będąc już rozpoznawalne na duszpasterskiej mapie Polski i cenione w wielu kręgach i środowiskach.

Niezmienna pozostaje nasza misja: iść do współczesnego świata jak Jonasz do Niniwy, by głosić miłość Boga i prowadzić ludzi do spotkania z Chrystusem, który tu, w Kokotku, obecny jest dzień i noc, ukryty w tabernakulum w kaplicy pod wezwaniem Świętych Młodzianków (przeczytaj więcej o nas TUTAJ).

Wstań i idź do NINIWY!

Akcja NINIWA Bud trwa i potrzebuje Twojego wsparcia!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl