1 lutego| Festiwal Życia

Lednica i Festiwal Życia łączą siły! Zobacz, co dla Was przygotowaliśmy!

Widzimy się najpierw 1 czerwca na Polach Lednickich, a potem od 8 do 14 lipca w Kokotku!

Choć wielką rybę i festiwalową scenę dzieli na mapie ponad 200 kilometrów, to tegoroczna Lednica i Festiwal Życia w Kokotku bardzo się do siebie zbliżą. Dzięki naszej współpracy te dwa największe w Polsce katolickie wydarzenia dla młodzieży występują w tym roku pod wspólnym hasłem „Wracaj do domu” i będą się przenikać, by zaoferować Wam jeszcze lepsze doświadczenia.

Lednica o relacjach. „Wracaj do domu”

Już za cztery miesiące, 1 czerwca, Pola Lednickie ponownie zapełnią się dziesiątkami tysięcy młodych ludzi, którzy zgromadzą się pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia, by w wypełnionych głęboką symboliką nabożeństwach świętować swoją wiarę. Tematem XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będą relacje.

Do domu można wracać na dwa sposoby: po przejściach, by leczyć swoje rany jak obolały syn marnotrawny, albo jak apostołowie – z radością i dzieląc się dobrem, jakie spotkało nas w życiu. Ale dom to nie tylko ściany. To relacje rodzinne, przyjacielskie… Dlatego dobrze wracać do domu, który buduje się nie poprzez stawianie murów, lecz odnawianie tego, co jest miłością między nami – wyjaśnia dominikanin o. Tomasz Nowak, duszpasterz Lednicy.

Jestem bardzo usatysfakcjonowana tym, że otwieramy się na wymianę doświadczeń między „starą” Lednicą a „młodym” Festiwalem Życia. To ożywia oba wydarzenia, możemy wzajemnie się inspirować i współdziałać dla tego samego celu – dodaje s. Łucja Rado, dominikanka współprowadząca spotkanie.

CO ŁĄCZY LEDNICĘ I FESTIWAL ŻYCIA? ZOBACZ WYJĄTKOWY WYWIAD:

Zapisy na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 rozpoczną się jeszcze w lutym. Przy tej okazji organizatorzy zapraszają na nową stronę internetową – www.spotkanielednica2000.pl.

Bieżące informacje będą udostępniane również w mediach społecznościowych Lednicy – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Festiwal Życia. Tygodniowa Lednica? Katolicki Woodstock?

Kontynuacja i rozwinięcie tematyki Lednicy dokona się na Festiwalu Życia! Co roku na początku wakacji w Kokotku przez cały tydzień gromadzą się tłumy młodych ludzi z całego kraju, a nawet z bardzo odległych zakątków świata, którzy specjalnie w tym celu pokonują nieraz tysiące kilometrów. Również z tym roku spodziewamy się grup ze wszystkich stron Polski oraz kilku kontynentów!

NAJLEPSZY TYDZIEŃ W ŻYCIU NA FESTIWALU ŻYCIA? ZOBACZ, DLACZEGO WARTO:

Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość paradoksalne to, że na dwa największe wydarzenia religijne dla młodzieży zapraszamy hasłem „Wracaj do domu”. Oczywiście sens tych słów jest dużo głębszy. Na Festiwalu Życia będziemy mówić o Kościele jako domu, do którego możemy wracać ze wszystkimi swoimi trudnościami, ale i zwycięstwami. A poprowadzi nas w tych rozważaniach starotestamentalna postać Estery – tłumaczy o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat i główny organizator Festiwalu Życia w Kokotku.

Co w programie? Na festiwalowej scenie wystąpią m.in. C-BooL, Mesajah, niemaGOtu i Siewcy Lednicy! Oprócz tego zaplanowane są m.in. konferencje znanych prelegentów, kilkadziesiąt tematycznych warsztatów do wyboru, ekstremalny i widowiskowy Bieg Festiwalowicza, a także codzienne Msze Święte i nabożeństwa, muzyczny wieczór uwielbienia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca 24 godziny na dobę przez cały tydzień.

Zapisy indywidualne i grupowe na Festiwal Życia są już dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl. Więcej szczegółów i aktualności można znaleźć w mediach społecznościowych festiwalu – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl