niemaGOtu, ale będzieONtam – w Kokotku!

niemaGOtu zagra na Festiwalu Życia 2024! Trwając w wielkanocnym klimacie, poznajmy lepiej ten zespół.

To jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów na polskiej scenie CCM. Ale – biorąc pod uwagę rozpoznawalność – jeden z najmniejszą ilością informacji w sieci na swój temat. Nie mam pojęcia, co jest powodem tego parametru, ale spróbuję wycisnąć internet jak cytrynę, byśmy o niemaGOtu dowiedzieli się ciut więcej niż tylko to, że napisali Błogosławionych Miłosiernych, czyli hymn ŚDM 2016.

BILETY NA FESTIWAL ŻYCIA

niemaGOtu zagra na Festiwalu Życia we wtorek 9 lipca o 20:00.

Strona

Wchodzę i szukam zakładki „O zespole”. Klikam, przewijam, błądzę wzrokiem jak w trakcie zabawy w znajdź 10 szczegółów. I nic. Jest banner – logo kapeli i sklepik z niemaGOtu’owymi produktami. Można kupić płyty i gadżety typu śpiewnik, przyPINka czy oPASka. No i oczywiście podstawowe namiary na dole strony. To wszystko.

Z drugiej strony myślę sobie, że może więcej im nie trzeba? Ludzie znają i śpiewają ich piosenki, grają koncerty i mają się fajnie. Czegoż chcieć więcej?

Wikipedia

Tam jakaś oszczędna garść informacji już jest. Ale bez szału. Piszą oczywiście o tym, że powstali w 2015 po nagraniu pieśni, która dała im kluczową porcję fejmu, czyli Błogosławieni Miłosierni. To, że 6 maja 2016 roku zespół został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, może nie jest dla fanów informacją najważniejszą.

Potem jest coś o koncertach w sanktuariach maryjnych, teledysku dla Ukrainy i o tym, że Błogosławionych… przetłumaczono na 15 języków. Sztos zasłużony, bo to naprawdę super song jest!

Jest też o płytach, ale o tym za chwilę. Z boku wikipediowej witryny podają skład. On jest zmienny, więc napiszę o dwóch (moim zdaniem) strategicznych członkach niemaGOtu.

Kuba Blycharz

To mózg zespołu. On wymyślił Błogosławionych…, on komponuje resztę piosenek, on prowadzi koncerty. Kiedyś grał też na klawiszach, ale zostawił to lepszym i skupił się na meritum. A to, dlaczego w zespole nie śpiewa, wyjaśnia w tym krótkim filmiku.

Kuba z wykształcenia jest prawnikiem. Ale odpuścił kancelaryjną karierę i poświęcił się swojej muzycznej pasji, dzięki której opowiada o Bogu, Który, jak sam mówi, prostuje mu zwoje w mózgu.

Ola Maciejewska

Głos zespołu. Charakterystyczny, ekspresyjny, dynamiczny. Mawiają o niej polska Dolores O’Riordan. Sprawdźmy.

No, coś w tym jest. Prywatnie żona i mama trójki dzieci. Ulubiona forma modlitwy: uwielbienie.

Płyty

niemaGOtu nagrało do teraz dwie duże płyty. Pierwsza to niemaGOtu, druga to ITO. Zanim posłuchamy ich na żywo na Festiwalu Życia 2024, przypomnijmy sobie teraz kilka najpopularniejszych pieśni formacji.

Nie ma Go tu, wstał!

Psalm 126

Nie mądrość świata tego

Biada

Magnificat

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl