2 maja| Wspólnota

Ewa Krawczyk na Zjeździe NINIWY: Bez modlitwy nie dałabym rady [WIDEO]

Podczas 40. Zjazdu NINIWY w Grotnikach wdowa po wybitnym piosenkarzu Krzysztofie Krawczyku, a zarazem miejscowa parafianka, podzieliła się swoim świadectwem wiary.

Na rozpoczęcie 40. Zjazdu NINIWY w Grotnikach niedaleko Łodzi z młodzieżą spotkała się Ewa Krawczyk – żona śp. Krzysztofa Krawczyka – należąca do miejscowej wspólnoty parafialnej, prowadzonej przez misjonarzy oblatów. Podzieliła się ze zgromadzonymi świadectwem swojej wiary i życia. Nie zabrakło odniesień do małżeństwa i twórczości jednego z najwybitniejszych piosenkarzy polskiej sceny muzycznej.

Krzysia nie ma trzy lata. Nie powiem, że jest mi lekko, jest mi ciężko. Ale tylko dlatego, że na swojej drodze spotkałam oblatów, oni postawili mnie na nogi. Wszyscy tylko czekali, kiedy ja się stoczę, wezmę jakieś narkotyki, jakaś wóda, bo w takiej sytuacji, w jakiej ja się znalazłam, gdzie hejtów było na mnie miliony – nie wiadomo, z jakiego powodu, gdzie ludzie pisali o mnie niestworzone rzeczy, pluli na mnie, nie wiadomo, za co, nie znając mnie – oni mnie przygarnęli, oni mi pomogli, na każdą godzinę byli do mojej dyspozycji – wyznała Ewa Krawczyk.

Zobacz nagranie:

Młodzież miała okazję zadać pytania gościowi specjalnemu wieczoru rozpoczynającego zjazd w Grotnikach. Nie zabrakło pytań dotyczących twórczości Krzysztofa Krawczyka.

My przed śmiercią Krzysztofa graliśmy wszystkie juwenalia. Mieliśmy na widowni, jeszcze cztery lata temu, 40-50 tysięcy młodzieży w waszym wieku, młodzież stała i śpiewała wszystkie piosenki Krawczyka od A do Z. To nieprawdopodobny fenomen. Drugiego takiego piosenkarza nie ma w Polsce, który ściągnął tyle młodzieży na juwenalia, co Krzysztof Krawczyk, mając 71 czy 72 lata w tym czasie – wspominała żona Krzysztofa Krawczyka.

Nawiązując do życia wiary, podkreślała:

Chodzę do kościoła, jestem co tydzień, modlę się, proszę Matkę Bożą o pomoc i Ona mi ją daje. Bez modlitwy, bez jej pomocy nie dałabym rady – dodała.

Zobacz więcej zdjęć:

red., oblaci.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl