15 maja| OCM NINIWA

W Kokotku rozmawiają o kształcie posługi misjonarzy oblatów w Europie

W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku trwa spotkanie przełożonych oblackich jurysdykcji regionu europejskiego. Tematem jest restrukturyzacja oblatów w Europie.

Spotkanie obejmuje prowincjałów, superiorów delegatur, misji i dystryktów. Oprócz przełożonych biorą w nim również udział odpowiedzialni za dzieła na poziomie regionu, w tym za świeckich stowarzyszonych z oblatami.

W ramach Polskiej Prowincji w spotkaniu bierze udział ordynariusz – o. Marek Ochlak OMI. Są także obecni: o. Witalij Podolan OMI – superior Delegatury Polskiej Prowincji na Ukrainie, o. Damian Kopyto OMI – superior Delegatury Francja-Beneluks oraz o. Piotr Pisarek OMI – superior Dystryktu Szwedzko-Norweskiego.

Spotkanie oblackich przełożonych regionu europejskiego w Kokotku [ZDJĘCIA]

Do uczestników dołączył Radny Generalny na Europę – o. Alberto Gnemmi OMI. Niestety na spotkanie nie dotarł superior Misji na Białorusi, który został zatrzymany przez władze białoruskie.

Tematem jest restrukturyzacja regionu europejskiego oraz przyszły kształt posługi misjonarzy oblatów w Europie. Spotkanie zakończy się w najbliższy czwartek.

Źródło: oblaci.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl