16 maja| Wiadomości

Australia: zmasowany atak na biskupa broniącego nauczania katolickiego

Z oskarżeniami o szerzenie „mowy nienawiści” spotkał się arcybiskup Julian Porteous z Hobart na Tasmanii w Australii po opublikowaniu 2 maja listu pasterskiego „Jesteśmy solą ziemi”, potępiającego ideologię gender i inne ataki na katolickie nauczanie o ludzkiej płciowości i seksualności.

List został wysłany do katolickich szkół i parafii w archidiecezji, aby zapewnić wytyczne dla ich nauczania w świetle ostatnich wydarzeń politycznych. Hierarcha ubolewa z powodu zorganizowanej kampanii mającej na celu obalenie tradycyjnego chrześcijańskiego rozumienia płci i seksualności w zachodnim społeczeństwie i ostrzegł przed wysiłkami na rzecz liberalizacji przepisów dotyczących aborcji, wspomaganego samobójstwa i terapii konwersyjnej.

Czerpiąc z tematów zawartych w deklaracji Dykasterii Nauki Wiary „Dignitatis infinita”, abp Porteous wskazuje, że „w ciągu ostatnich 30-40 lat jesteśmy świadkami zorganizowanej kampanii mającej na celu obalenie tradycyjnego chrześcijańskiego rozumienia płci i seksualności w zachodnim społeczeństwie”.

Sydney: sukces nowatorskiego planu duszpasterskiego. Setki osób przyjmuje chrzest

Zwrócił uwagę na próby oddzielenia  płci kulturowej od płci biologicznej, stanowiące „zaprzeczanie rzeczywistości tego, kim jesteśmy i cennej tożsamości, jaką mamy jako mężczyzna lub kobieta”. Dokument ostrzega również przed próbami liberalizacji przepisów dotyczących aborcji, wspomaganego samobójstwa i terapii konwersyjnej.

Na hierarchę posypała się lawina oskarżeń ze strony aktywistów LGBT, a także lewicowych środowisk politycznych o stosowanie mowy nienawiści i dyskryminację mniejszości seksualnych. Pojawiły się także postulaty, aby rząd zaniechał finansowania szkół katolickich.

Archidiecezja Hobart wyjaśniła, że abp Porteus napisał swój list, aby poinformować rodziców o „swoich obawach dotyczących zagrożeń dla wolności religijnej ze strony proponowanego przez władze ustawodawstwa”.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl