Nowa akcja NINIWA Team – z czterech stron Polski rowerami na Lednicę!
23 maja| NINIWA Team

Z całej Polski rowerami na Lednicę!

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji NINIWA Team – z czterech stron Polski pojedziemy rowerami na Lednicę!

Wyruszamy w Boże Ciało (30 maja) z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka na Śląsku. Różnymi drogami zmierzamy do tego samego celu (jak w życiu!) i 1 czerwca spotykamy się na Polach Lednickich!

Wszystkie grupy koordynuje NINIWA Team – legendarna grupa rowerowa z doświadczeniem 17 wielkich wypraw, która na dwóch kółkach dojechała m.in. do Jerozolimy, Maroka, na Nordkapp i Syberię, a ostatnio – do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży!

Po co jechać rowerem na Lednicę?

 • Przeżyjesz niezapomnianą przygodę i dasz mocne świadectwo wiary!
 • Na Polach Lednickich będzie na Ciebie czekał oddzielny sektor dedykowany dla rowerzystów – będzie okazja do poznania ciekawych ludzi, integracji i wymiany swoimi doświadczeniami.
 • Nie musisz dodatkowo płacić za udział w spotkaniu LEDNICA2000 (patrz niżej).
 • Razem przejedziemy rowerami przez Bramę-Rybę!
 • Po zakończeniu spotkania możemy spać w namiotach na Polach Lednickich!

Dołącz do grupy rowerowej!

Wyruszymy z czterech stron Polski do tego samego celu, po drodze czekają nas dwa noclegi. Każdą grupą będzie dowodził doświadczony lider – uczestnik wypraw NINIWA Team. Planowane trasy przejazdu to:

 • Warszawa – Kutno – Gniezno – Pola Lednickie (300 km),
 • Gdańsk – Laskowice – Gniezno – Pola Lednickie (280 km),
 • Wrocław – Krzywiń – Gniezno – Pola Lednickie (240 km),
 • Kokotek – Kalisz – Gniezno – Pola Lednickie (280 km).

Będzie można dołączyć do połączonych grup rowerzystów 1 czerwca w Gnieźnie i razem przejechać na Lednicę (patrz niżej).

Czy dam radę dojechać i co muszę zabrać?

Swoją formę i możliwości musisz ocenić sam(a), przez pierwsze dwa dni wyjazdu minimalny dystans dzienny będzie wynosił około 100 km.

Do przejechania trasy wyjazdu niezbędne będą:

 • rower,
 • kask rowerowy,
 • kamizelka odblaskowa,
 • namiot,
 • śpiwór.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wypraw rowerowych i tego, jak się do nich przygotować, sprawdź nasz Mały Poradnik Wielkich Wypraw.

Jak dołączyć i ile to kosztuje?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (wymagane jest konto Google) i prześlij opłatę partycypacyjną – koszt wyjazdu wynosi 30 zł, w tej kwocie zawiera się ubezpieczenie oraz promocyjna cena udziału w spotkaniu LEDNICA2000. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz maila z potwierdzeniem i szczegółowymi informacjami.

Wypełnij formularz rejestracyjny

Jesteś zapalonym rowerzystą i wolisz liczyć tylko na siebie? Po prostu przyjedź rowerem na Lednicę! Na miejscu spotkamy się w wyznaczonym sektorze i razem przejedziemy przez Bramę-Rybę. W tym wypadku nie obowiązują przewidziane benefity (ubezpieczenie, promocyjna opłata za udział w spotkaniu). Zachęcamy jednak, by dołączyć do połączonych grup w Gnieźnie i razem przejechać na Lednicę (patrz niżej).

Po spotkaniu powrót do domów we własnym zakresie.

Chcę pojechać rowerem na Lednicę, czy są krótsze trasy?

Zapraszamy zorganizowane grupy rowerowe, szusujące rodziny oraz indywidualnych cyklistów, by dołączyć do wielkiego korowodu rowerowego, którym przejedziemy z Gniezna na Lednicę!

1 czerwca o 9:00 spotykamy się w gnieźnieńskiej archikatedrze Wniebowzięcia NMP na jutrzni wraz z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem. Po modlitwie ok. 10:00 wyruszymy wspólnie na rowerach w kierunku Pól Lednickich. Będą nam towarzyszyły relikwie św. Wojciecha wiezione przez asystę honorową Wojska Polskiego.

Dołącz do wielkiej rowerowej rodziny, doświadcz stylu jazdy NINIWA Team, poznaj ciekawych ludzi i spędź świetny czas na rowerze i na Lednicy!

Podobnie jak w przypadku indywidualnego dojazdu rowerem na Lednicę, rowerzystów dołączających w Gnieźnie nie obowiązuje ubezpieczenie i promocyjna opłata za udział w spotkaniu.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl