Masakra na Bliskim Wschodzie [PILNE]
W małej pasterskiej osadzie w Palestynie doszło do rzezi. Szacuje się, że zginęło od 6 do 30 chłopców w wieku od 0 do 2 lat. Masakry najprawdopodobniej dokonano na zlecenie władzy.
Przemilczane w mediach
O tym wydarzeniu nie przeczytacie dzisiaj na największych światowych portalach informacyjnych. Może z tego powodu, że do rzezi niewiniątek doszło już ponad 2000 lat temu. Może dlatego, że przesłanie, które płynie z tego wydarzenia jest pod prąd światowym trendom.
Czy do rzezi niewiniątek doszło naprawdę?
Nie jest pewne, czy do rzezi niewiniątek, czyli wymordowania chłopców do lat dwóch na zlecenie Heroda, doszło naprawdę. Z Ewangelistów o wydarzeniu wspomina tylko Mateusz, który mógł chcieć nawiązać do rozkazu zabijania dzieci Izraelitów przez faraona. Również Józef Flawiusz, żydowski historyk, który urodził się 40 lat po śmierci Heroda, przemilczał to wydarzenie. Może to wynikać z faktu, że populacja Betlejem 2000 lat temu wynosiła według historyków od 300 do 1000 mieszkańców. Historyk mógł się zwyczajnie nie dowiedzieć o tym wydarzeniu, które wydarzyło się na prowincji. Bazując na podstawie szacunkowej liczby mieszkańców określa się również możliwą liczbę zamordowanych chłopców – oczywiście zakładając, że do rzezi doszło.
Rzeź niewiniątek dzisiaj
Gdyby do podobnego wydarzenia doszło dzisiaj, budziłoby ono nasz niekwestionowany sprzeciw. Poprawka – mordowanie niewinnych dzieje się dzisiaj i to na masową skalę pod przykrywką „wolności i dbania o zdrowie”. Według worldometers.info, w 2020 roku dokonano na świecie już ponad 42 000 000 aborcji (dane potwierdzają statystyki WHO). Czym się różni zabicie dziecka narodzonego od tego, które na się dopiero narodzić?
Patroni NINIWY
Święci Młodziankowie są jednymi z patronów Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA – pierwsze spotkanie kilku młodych z ojcem oblatem w celu zainspirowania wspólnoty młodzieży oblackiej odbyło się właśnie w liturgiczne wspomnienie świętych młodzianków. Jesteśmy przekonani, że święci młodziankowie są naszymi orędownikami w niebie. Oddali oni swoje życie ze względu na Jezusa, choć sami nie dokonali tego wyboru świadomie. Od razu stali się święci. Mieli w sobie nowe życie, potencjał energii, talentów, pragnień. Patrząc na nich, chcemy Bogu dziękować za życie i za możliwość życia dla Niego i służenia Mu. To dobro, którego świętym młodziankom nie było dane dokonać w swoim życiu, za ich wstawiennictwem chcemy uczynić my.
Nie marnujmy życia
Skoro to czytasz, żyjesz! Podziękuj dzisiaj za to Bogu. To okazja do refleksji – dokąd zmierza moje życie? Nie zmarnuj go.
Marcin Szuścik
Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.