22 stycznia| Wiadomości

Dar Młodzieży już w Panamie

Niedawno pisaliśmy Wam o Rejsie Niepodległości – młodzi żeglarze „Daru Młodzieży” wybrali się w rejs dookoła świata, a jednym z […]

Niedawno pisaliśmy Wam o Rejsie Niepodległości – młodzi żeglarze „Daru Młodzieży” wybrali się w rejs dookoła świata, a jednym z punktów wyprawy była Panama. Dziś już wiemy, że uczestnicy Rejsu Niepodległości dotarli do Panamy.

W Panamie rozpoczynają się tam Światowe Dni Młodzieży. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem przybyli wszyscy młodzi żeglarze „Daru Młodzieży”, zarówno ci, którzy przygodę na pokładzie mają już za sobą, jak i ci, którzy w Rejs dopiero wyruszą.

Katarzyna Krawczyk, uczestniczka Rejsu Niepodległości pomiędzy Osaką a Los Angeles ma nadzieję na osobiste spotkanie z papieżem Franciszkiem. „Albo gdzieś w mieście, albo na pokładzie „Daru Młodzieży”, tak jak jest planowane. Zważywszy, że poprzednie Światowe Dni Młodzieży odbywały się w Krakowie, jest to z naszej strony swoiste przekazanie wydarzenia. Dla wielu osób będzie to również okazja do spotkania osób poznanych w Krakowie” – przyznaje.

Mateusz Mejza płynący na odcinku Szczecin – Teneryfa ma nadzieję, że Światowe Dni Młodzieży będą okazją do poznania odległego kraju i spotkania ze znajomymi z pokładu. „Będzie to również kolejna szansa do popularyzacji tego faktu, że 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, z tego względu, że będzie tam bardzo dużo osób z całego świata. Mam nadzieję, że „Dar Młodzieży” będzie zacumowany w widocznym miejscu w porcie, w centrum miasta, tak by jak najwięcej osób mogło go odwiedzić” – podkreśla.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie zakończą się 27 stycznia.  „Dar Młodzieży” opuści Panamę dzień późnej, przepłynie przez Kanał Panamski i skieruje się do kolumbijskiej Kartageny, gdzie zgodnie planem Rejsu zacumuje 30 stycznia.

W wyprawie dookoła świata bierze udział blisko 1000 młodych osób z Polski.