Rozważanie na poniedziałek, 11 lutego

Mk 6,53-56 Gdy Jezus i Jego uczniowie się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z […]

Mk 6,53-56
Gdy Jezus i Jego uczniowie się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go poznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie, jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy do osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

„Zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie, jak słyszeli, przebywa”. Ci ludzie doskonale wiedzieli, że tylko Jezus może uzdrowić ich bliskich, dlatego podejmowali trud, by ich do Niego przynieść. Pomyśl, kto z twojego otoczenia potrzebuje uzdrowienia. Może ty sam? Może jakaś relacja? Przynieś dzisiaj siebie i inne osoby Jezusowi tam, gdzie przebywa – tam, gdzie na pewno możesz Go spotkać: na Eucharystię, adorację, modlitwę. Wymień ich po imieniu, a sam pozwól się dotknąć Jezusowi. Odzyskasz zdrowie!

o. Patryk Osadnik OMI