Rozważanie na środę, 20 lutego

Mk 8,22-26 Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął […]

Mk 8,22-26
Jezus i uczniowie przyszli do Betsaidy. Tam przyprowadzili Mu niewidomego i prosili, żeby się go dotknął. On ujął niewidomego za rękę i wyprowadził go poza wieś. Zwilżył mu oczy śliną, położył na niego ręce i zapytał: «Czy widzisz co?». A gdy przejrzał, powiedział: «Widzę ludzi, bo gdy chodzą, dostrzegam ich niby drzewa». Potem znowu położył ręce na jego oczy. I przejrzał on zupełnie, i został uzdrowiony; wszystko widział teraz jasno i wyraźnie. Jezus odesłał go do domu ze słowami: «Tylko do wsi nie wstępuj».

„I wyprowadził go poza wieś”. Czasem do zmiany życia potrzebna jest… chwilowa zmiana miejsca. Aby lepiej zobaczyć swoją sytuację, potrzeba nieraz innej perspektywy patrzenia na siebie i swoją codzienność. Może warto pomyśleć o jakichś rekolekcjach albo weekendzie formacyjnym w Kokotku? A choć do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, to może już teraz warto w swoje plany wpisać wyjazd na Festiwal Życia? Daj Panu Bogu miejsce i czas, by otwierał twoje oczy na Bożą rzeczywistość!

o. Patryk Osadnik OMI

WYDARZENIA Czytaj więcej
NAJNOWSZE WPISY: