22 lutego| Wiadomości

Mróz kontratakuje

Jeśli macie jakieś plany na dzisiejszy wieczór, powinniście zachować szczególną ostrożność. Temperatura w całej Polsce gwałtownie spadła, a w połączeniu […]

Jeśli macie jakieś plany na dzisiejszy wieczór, powinniście zachować szczególną ostrożność. Temperatura w całej Polsce gwałtownie spadła, a w połączeniu z opadami spowoduje, że drogi będą wyjątkowo śliskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o oblodzeniu dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego bez części północnej, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego z wyjątkiem krańców południowych, i wzdłuż północno-wschodniej granicy województwa wielkopolskiego.

Jak zapowiadają synoptycy najbliższa noc będzie bardzo mroźna. Na terenach podgórskich termometry wskażą minus 12 stopni, na wschodzie: od minus 8 stopni do minus 10, w centrum: minus 7, i na krańcach zachodnich: minus 4 stopnie. Na szczęście kontratak mrozu będzie tylko chwilowy i już w niedzielę termometry będą nam pokazywać znacznie milsze temperatury.