14 marca| Festiwal Życia

Warsztaty „Zapal Młodych” za nami

W ostatni weekend w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku odbyły się warsztaty dla duszpasterzy młodzieży i katechetów. Na początku podczas […]

W ostatni weekend w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku odbyły się warsztaty dla duszpasterzy młodzieży i katechetów. Na początku podczas konferencji Marcin Jakimowicz dzielił się swoim doświadczeniem, wskazał na podstawę pracy z młodzieżą, czyli indywidualny kontakt potrzebę, żeby mieć dla nich czas.

Następnie uczestnicy spotkania mieli szansę udziału w jednym z dwóch bloków warsztatowych – o nowych metodach katechezy systemowej lub o wykorzystaniu mediów społecznościowych w duszpasterstwie młodzieży. Na koniec wszyscy wspólnie uczestniczyli w Mszy świętej, której przewodniczył, oraz wygłosił kazanie bp Adam Wodarczyk. Ksiądz biskup podzielił się swoim doświadczeniem ewangelizacji na całym świecie, min. w Chinach, Australii i na Filipinach. Następnie wspomniał o czasach, kiedy jeszcze jako młody chłopak przyjeżdżał tu, do Kokotka i uczył się Ewangelizacji i modlitwy. W spotkaniu wzięło udział 30 osób, w tym siostry zakonne oraz księża.

W czasie szkolenia zapoznałam się z nowymi metodami katechezy systemowej, które bardzo mnie zainteresowały. Zdobyte doświadczenie będę próbować wprowadzić na swoich lekcjach. Zainteresowałam się również festiwalem życia – informacje jakie posiadam już na ten temat przekazałam młodzieży, z która pracuję. Szkolenie oceniam jako wartościowe i chętnie wzięłabym udział w podobnych – relacjonuje jedna z uczestniczek.

A tymczasem, zapraszamy do organizowania grup na Festiwal Życia. Wszystkie szczegóły już wkrótce.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.