29 kwietnia| Wiadomości

Strajk zawieszony

W sobotę o 6 rano zawieszony został strajk nauczycieli. Dziś część dzieci powróci do przedszkoli i szkół. Część, gdyż niektóre […]

W sobotę o 6 rano zawieszony został strajk nauczycieli. Dziś część dzieci powróci do przedszkoli i szkół. Część, gdyż niektóre placówki rozpoczną zajęcia dopiero po zakończeniu weekendu majowego. Zgodnie z przepisami, dyrektorzy szkół na początku roku szkolnego mogą wskazać dni, które w które w danej szkole nie będzie lekcji (a jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicach). W podstawówkach dyrektorzy mogą wyznaczyć do 6 takich dni. W liceach – nawet 10. Wielu dyrektorów już we wrześniu postanowiło w ten sposób przedłużyć długi majowy weekend.

Strajk nauczycieli trwał 19 dni i w tym czasie odbyły się egzaminy – gimnazjalny i ósmoklasisty. Do pomocy przy egzaminach zgłosiło się około 10 tys. wolontariuszy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreśla, że to nie koniec protestów nauczycieli. Przewodniczący Związku podkreślił, że nauczyciele dają premierowi czas do września na odpowiedź na ich oczekiwania.