5 maja| Wiadomości

Dziś Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Dziś już po raz trzeci obchodzony jest Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna on w polskim Kościele XI Tydzień Biblijny, […]

Dziś już po raz trzeci obchodzony jest Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna on w polskim Kościele XI Tydzień Biblijny, obchodzony w tym roku pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1P 1,12).

Ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II powiedział: „XI Tydzień Biblijny ma pomóc wiernym w lepszym zaprzyjaźnieniu się z Pismem Świętym. Chodzi tutaj o wskazanie na święte księgi jako na źródło wiary chrześcijańskiej i naszej kultury europejskiej. Nasza inicjatywa jest swego rodzaju zachętą, by wierni w parafiach tworzyli kręgi biblijne, by regularnie spotykali się na lectio divina i by żyli Słowem Bożym w swojej codzienności.”

Księża biskupi zachęcają, aby szczególnie w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego przeczytać w domu przynajmniej jeden werset. Przecież najlepsze Pismo Święte to jest to, które jest najczęściej używane. Dlatego Pan Bóg chce, żebyśmy je czytali i sięgali do tego skarbu. Ten, kto sięga do Pisma Święta ten ma w sobie mądrość życiową.

Na Tydzień Biblijny zostały przygotowane różne materiały, opracowania katechetyczne i konferencje. Dostępne są one na stronie internetowej www.biblista.pl.

Spróbuj dołączyć do dzisiejszego wydarzenia wraz ze swoją rodziną lub znajomymi. A może uda Ci się wyjść na ulicę i zaprosić do wspólnego rozważania nieznajomą lub nieznajomego? Warto spróbować!