Zapisz się na warsztaty Festiwalu Życia już dzisiaj!

Uczestnicy festiwalu, którzy zarejestrowali się w systemie i opłacili udział już teraz mogą zapisywać się na warsztaty. Warto to zrobić […]

Uczestnicy festiwalu, którzy zarejestrowali się w systemie i opłacili udział już teraz mogą zapisywać się na warsztaty. Warto to zrobić bo liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli chcesz mieć pewność, że załapiesz się na interesujący Cię warsztat, zarejestruj się już dzisiaj na stronie www.rejestracja.festiwalzycia.pl.

A oto pełna lista warsztatów na Festiwalu Życia 2019:

1. Fotograficzne

Uchwyć to co dla oka niewidoczne i przedstaw historię na jednym zdjęciu.

2. Taneczne

Po tych zajęciach bal, studniówka czy wesele nie będą Ci straszne. Naucz się różnych stylów i zrób pierwszy krok, żeby zostać królem/królową parkietu. PS. Zajęcia naprawdę będą na parkiecie!

3. Biblijne

Biblia stawia nam wiele pytań. A jakie postawisz jej Ty? Przekonaj się, że jej lektura przez modlitwę prowadzi do Tego, który jest drogą i prawdą, i życiem.

4. Modlitewne

Czym jest modlitwa karmelitańska? Chcesz poznać jej głębię? Naucz się jej pod okiem siostry karmelitanki żyjącej na co dzień w klauzurze.

5. Warsztaty z podejmowania decyzji

Każdego dnia stajemy przez wieloma mniejszymi i większymi wyborami. Niektóre decyzje jesteśmy w stanie podjąć od razu, do podjęcia innych potrzeba czasu. Często zdarza się również tak, że jesteśmy stawiani przed wyborem między dobrem a dobrem. Taka sytuacja jednak nie zawsze musi być czymś trudnym i kłopotliwym. W rzeczywistości sam PROCES podejmowania ważnych życiowych decyzji może być czasem radości i realizowania wolności, którą każdy z nas został obdarzony!

6. Teatralne

Świadomość ciała, dykcja i wokal to tylko niektóre elementy pracy aktora. Teatr Franciszka pomoże Ci zdobyć umiejętności, które trudno znaleźć w szkole. Uwaga: warsztat tylko od wtorku do czwartku.

7. Język migowy

Angielski, hiszpański, może Java i Python. Jest też inny modny język – migowy. Jeżeli chcesz poznać podstawowe gesty – a kiedyś poważnie pogadać – koniecznie się zapisz.

8. Wokalne

Lubisz śpiewać? Chcesz udoskonalić swój warsztat wokalny? Odkryć radość muzykowania w zespole? Jeśli przynajmniej jedna z Twoich odpowiedzi brzmi 'TAK’ – ten warsztat jest dla Ciebie stworzony!

9. Bębny Świata w Modlitwie Serca. Twój rytm Moim rytmem

Grając na organach można w pewien sposób się modlić. Ale na bębnach? Poznaj rytmy z całego świata. To nic strasznego. Wyzwól swoje wnętrze, grając z całą radością na bębnach!

10. Jak zintegrować grupę? Warsztaty prowadzenia gier i zabaw

Jak opanować grupę w czasie gier integracyjnych? Jak prowadzić zabawy, aby nikt nie poczuł się urażony? Na te i inne pytania odpowie doświadczona, błyskotliwa animatorka gier i zabaw integracyjnych!

11. Serwis rowerowy

Lubisz jeździć na rowerze? Boisz się, że się zepsuje, a potrafisz tylko regulować siodełko? Poznaj tajniki wymiany dętki, linek i wiele innych. Po tej przygodzie inne będą Ci niestraszne!

12. Piłka nożna

Messi, Cristiano, Lewy – kto wisi w Twoim pokoju? Wziąłeś „balę” (śl. piłka)? Trenuj pod okiem profesjonalnych trenerów UEFA i ”charataj gałę” razem z nimi!

13. (Nie)świadomi płodności

Warsztat z rozpoznawania płodności i zdrowia w oparciu o Model Creighton i Naprotechnologie, dedykowany kobietom, narzeczonym i małżeństwom.

14. Speed Ball

Jeśli wiesz jak grać w tenisa, squasha czy w ping-ponga, mamy dla Ciebie propozycje! Dodaj do swojej listy gier rakietkowych Speed-Ball! Będzie odlot!

15. Dziennikarskie

Co to znaczy być reporterem i jak napisać tekst zasługujący na miano dobrego reportażu? Spróbujecie obudzić w sobie dziennikarza i ruszyć w teren w celu odnalezienia wartościowego materiału. Warto!

16. Animator grupy

Myślisz, że ożywienie zmarłych to tylko biblijny cud? A co powiesz na to, że to zadanie każdego animatora? Z łaciny to przecież ktoś, kto „ożywia innych”. Chcesz być kimś takim? Zapisz się na to!

17. Średniowieczna sztuka walki mieczem

A co, szabli u boku nie macie? – drwił Władysław IV z Chmielnickiego. Nie masz szabli? Spokojnie, my mamy! Weź udział w nauce średniowiecznej walki mieczem. Rycerzu! Miej odwagę i podejmij wyzwanie!

18. Fakty i mity pierwszej pomocy

Na temat udzielania pierwszej pomocy krąży masa mitów. Niektóre są tak silne, że boimy się udzielić pierwszej pomocy. Nasz specjalista z PichMed Group przedstawi sprawę jasno, obalając wszelkie mity.

19. Podstawy rysunku i malarstwa

Rozpocznij swoja przygodę artysty, podążając szlakiem wielkich twórców, i spróbuj swoich sił w kunszcie malarstwa oraz rysunku. Kto wie, może staniesz się kolejnych Vincentem van Goghiem?

20. Katechizm

„Studiujcie Katechizm! Nie będzie dla Was łatwą lekturą. Czytajcie go we dwójkę, twórzcie grupy, wymieniacie się przez Internet. Rozmawiajcie na temat waszej wiary” (Benedykt XVI). Challenge accepted?

21. Pływackie

Chcesz udoskonalić umiejętności pływackie? Zaczerpnąć orzeźwienia? Zostać festiwalowym Korzeniowskim lub Jędrzejczak? Uwaga: warsztat odbędzie się tylko przy dobrych warunkach pogodowych.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.