Rozważanie na niedzielę, 19 maja

J 13,31-33a.34-35 Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. […]

J 13,31-33a.34-35
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię, dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

Zobacz, jak wielki wysiłek podejmują ludzie z Afryki, aby mieszkać w Europie. Dla lepszych warunków życia zrobią prawie wszystko. Tymczasem nasze prawdziwe miejsce przeznaczenia to nie inny kraj, ale niebo. Dziś Jezus mówi wyraźnie, że mamy wielbić Boga i miłować się wzajemnie, bo inaczej nie możemy pójść tam, gdzie On idzie. Czemu tak opornie nam to idzie?

o. Krzysztof Machelski OMI