Rozważanie na wtorek, 11 czerwca

Mt 10,7-13 «Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo […]

Mt 10,7-13
«Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was».

Odwiedzamy wiele domów. Warto wyrobić sobie ten nawyk o wypraszanie pokoju dla każdego miejsca, które odwiedzam. Nigdzie przecież nie przestaję być chrześcijaninem, świadkiem Jezusa. Nie muszę o tym od razu głośno mówić, ale wszędzie mogę wnosić pokój, prosić o niego Boga. Spróbuj dzisiaj o tym pamiętać, gdy gdzieś pójdziesz.