12 czerwca| Wiadomości

Czy młodzi będą zarabiać więcej?

Ministerstwo Finansów wystosowało nowy projekt ustawy, który z pewnością zainteresuje wszystkich pracujących do 26. roku życia. Zgodnie z założeniami projektu […]

Ministerstwo Finansów wystosowało nowy projekt ustawy, który z pewnością zainteresuje wszystkich pracujących do 26. roku życia.

Zgodnie z założeniami projektu ustawy, która miałaby obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. Wszyscy, którzy nie przekroczyli 26. roku życia, a ich dochody – 85 tysięcy złotych rocznie, będą zwolnieni z podatku dochodowego od osób fizycznych. I to niezależnie czy mowa o umowie o pracę czy o zleceniach.

Minister finansów powiedział, że dzięki wprowadzeniu ulgi w PIT dla osób do 26. roku życia osoby, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, otrzymają do ręki wyższe wynagrodzenie za swoją pracę. Ministerstwo wierzy też, że zmiana ta będzie stanowić impuls do pozostawania w kraju i rozwijania polskiej gospodarki.

Zobacz projekt opublikowany na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321981