Rozważanie na wtorek, 25 czerwca

Mt 7,6.12-14 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, […]

Mt 7,6.12-14
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują».

Popatrz dzisiaj na modlitwie, jak traktujesz innych. Czy chciałbyś też tak być potraktowanym, jak sam się zachowujesz? Niełatwo zmierzyć się z tym pytaniem, bo usprawiedliwiamy nasze błędy na milion sposobów. Droga jest ciasna i przejdą nią tylko ci, którzy nie czekali na zmianę innych, ale sami zaczęli się zmieniać wobec nich.