Rozważanie na środę, 26 lipca

Mt 7,15-20 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz […]

Mt 7,15-20
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach».

Tempo życia jest teraz tak szybkie, że ludzie przestali czekać na owoce. A przecież owoc dojrzewa powoli i potrzebuje czasu. W chrześcijaństwie nie zbiera się owoców jak ze sklepowej półki. Musisz posadzić drzewo, natrudzić się przy nim, dbać o nie. Dlatego pomyśl o momentach, kiedy zbyt szybko z czegoś zrezygnowałeś przez brak wierności i cierpliwości. Może warto do tych rzeczy, spraw, posług wrócić?