8 lipca| Wiadomości

Rozpoczęła się Parafiada Dzieci i Młodzieży

Dziś w Warszawie rozpoczęły się rywalizacje sportowe w ramach 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. To święto sportu, kultury i […]

Dziś w Warszawie rozpoczęły się rywalizacje sportowe w ramach 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. To święto sportu, kultury i wiary jest największą tego typu imprezą w Europie. Weźmie w niej udział około 1500 uczestników z 7 państw: Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Polski. Od dziś do czwartku uczestnicy wystartują w 13 dyscyplinach i 16 konkurencjach, między innymi lekkoatletyce, pływaniu, turniejach piłki nożnej, koszykowej i siatkowej.

W ramach parafiady młodzi wezmą udział w konkursach wiedzy, zajęciach plastycznych i wokalnych oraz przeglądach teatralnych, warsztatach, a także wspólnej modlitwie. W organizację Parafiady zaangażowanych jest ok. 150 wolontariuszy. Wydarzenie potrwa do końca tygodnia. Zawody i spotkania kulturalne odbywać się będą na obiektach dwóch uczelni stolicy: SGGW, gdzie na tydzień powstanie miasteczko parafiadowe oraz AWF-u, gdzie odbędą się zawody lekkoatletyczne.