22 lipca| Wiadomości

Sportowe podsumowanie weekendu

Sebastian Kawa zdobył w słowackiej Prievidzy złoty medal szybowcowych mistrzostw Europy w klasie 15 m. Drugi był Francuz Maximilian Seis, […]

Sebastian Kawa zdobył w słowackiej Prievidzy złoty medal szybowcowych mistrzostw Europy w klasie 15 m. Drugi był Francuz Maximilian Seis, a trzeci – Niemiec Jan Omsels. Siódme miejsce zajął Łukasz Grabowski.

W sobotę polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy w Wiśle, który rozpoczął cykl Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Dawid Kubacki o 58,4 punktu pokonali Słoweńców, a o 64,9 punktu – Norwegów.

W indywidualnych zawodach Dawid Kubacki był drugi. Zwyciężył Słoweniec Timi Zajc, a podium uzupełnił Rosjanin Jewgienij Klimow. Piotr Żyła zajął 5., Aleksander Zniszczoł 12., Maciej Kot 15., Kamil Stoch 19., Andrzej Stękała 21., Jakub Wolny 26., a Klemens Murańka 30. miejsce.

Sześć medali to dorobek polskich lekkoatletów w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy juniorów w szwedzkim Boras. Po złoto sięgnęła Zofia Dudek w biegu na 3000 metrów. Srebrne medale zdobyli: Antoni Plichta na 100 metrów, Pia Skrzyszowska na tym samym dystansie przez płotki oraz Wojciech Marok w pchnięciu kulą. Na najniższym stopniu podium stanęła żeńska sztafeta 4×400 metrów w składzie: Aleksandra Formella, Sara Neumann, Aleksandra Wsołek i Susane Lachele oraz chodziarz Łukasz Niedziałek w rywalizacji na 10 kilometrów.

Reprezentacja Polski kobiet w olimpijskiej, siedmioosobowej odmianie rugby zajęła trzecie miejsce w zaliczanym do mistrzostw Europy turnieju w Charkowie. W decydującym spotkaniu „Biało-czerwone” pokonały Irlandki 45:14. W klasyfikacji generalnej Polki były czwarte. Pierwsze miejsce zajęły zwyciężczynie rywalizacji na Ukrainie – Rosjanki.
Mężczyźni grali w Łodzi. Przedostatnia, 11. pozycja wystarczyła Polakom do utrzymania się w elicie. W turnieju i łącznej klasyfikacji najlepsi byli Niemcy.

Polscy żużlowcy zajęli drugie miejsce w zawodach Speedway of Nations – czyli mistrzostwach świata par, które odbyły się w rosyjskim mieście Togliatti. W finałowym biegu Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek przegrali z broniącymi tytułu gospodarzami Artiomem Łagutą i Emilem Sajfutdinowem 1:5. Trzecie miejsce zajęli Australijczycy.

Polscy siatkarze zajęli trzecie miejsce w rozgrywanych w Sofii mistrzostwach Europy zawodników do lat 17. W decydującym meczu biało-czerwoni pokonali rówieśników z Czech 3:0 (26:24, 28:26, 25:21).

Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji Polski na 76. Tour de Pologne. Do kadry zostali powołani: Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek i Szymon Rekita. Na liście rezerwowej znajdują się Marceli Bogusławski, Sylwester Janiszewski i Alan Banaszek. Póki co do reprezentacji nie zostali powołani członkowie NINIWA Team (jescze!). Wyścig TdP odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia.