24 lipca| Wiadomości

„Dwóch papieży” – nowa produkcja od Netflix

Na powyższym zdjęciu widzimy zajawkę z nowej produkcji Netfliksa. W filmie „Dwóch papieży” Anthony Hopkins wcieli się w rolę papieża […]

Na powyższym zdjęciu widzimy zajawkę z nowej produkcji Netfliksa. W filmie „Dwóch papieży” Anthony Hopkins wcieli się w rolę papieża Benedykta, a Jonathan Pryce – kardynała Jorge Maria Bergoglio.

Nominowani do Oscarów reżyser „Miasta Boga” Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy wydarzeń wyboru kard. Josepha Ratzingera na głowę Kościoła, jego rezygnacji i wyboru pierwszego papieża z Ameryki – Jorge Mario Bergoglio.

W materiałach prasowych czytamy następującą zapowiedź:

„W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa Bergoglio do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła.

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.”

Już patrząc na sam dobór aktorów, trzeba przyznać, że produkcja zapowiada się bardzo ciekawie.