31 lipca| Wiadomości

Ten sportowiec przekazał nietypowy znak krzyża. To latynoska tradycja [WIDEO]

Znany kolumbijski kolarz szosowy, Egan Bernal, który jest zawodnikiem należącej do dywizji UCI WorldTeams drużyny Team Ineos, wymienił ze swoją rodziną […]

Znany kolumbijski kolarz szosowy, Egan Bernal, który jest zawodnikiem należącej do dywizji UCI WorldTeams drużyny Team Ineos, wymienił ze swoją rodziną niesamowity znak krzyża.

Na wideo udostępnionym na portalu Twitter widzimy sportowca, który przytula członków swojej rodziny. Następnie kreślą na sobie wzajemnie znak krzyża. To niezwykła latynoska tradycja.

– To jest znak wzajemnego błogosławienia sobie. Dla Latynosów sakramentalia są bardzo ważne, dlatego ciągle proszą o błogosławieństwa, pokropienie wodą, o znak krzyża. Zawsze na końcu rozmowy proszą o błogosławieństwo i się nim wymieniają – komentuje o. dr Kasper Mariusz Kaproń OFM, misjonarz i doktor liturgiki, a także sekretarz generalny i kierownik studiów doktoranckich na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Katolickiego św. Pawła w Cochabamba (Boliwia).

Ta niezwykła tradycja może uzmysłowić nam, jak wielką moc na wzajemne błogosławienie się, a także znak krzyża, który wykonany świadomie, oznacza również odpust cząstkowy.

 

Źródło: Misyjne.pl