3 września| NINIWA Team

Wyprawa piesza – dzień 13

Wyruszyliśmy o 5.00 z miejscowości Varlezi położonej ok. 30 km od granicy z Mołdawią. W sumie mieliśmy do przejścia 38 km. Pagórkowata droga prowadziła nas przez pola kukurydzy. Rano sprawnie pokonywaliśmy kolejne kilometry. Z czasem zaczęła nam doskwierać wysoka temperatura. Coraz częściej rozglądaliśmy się poszukując cienia, w którym moglibyśmy przez chwilę odpocząć.

Około 16.00 dotarliśmy do miejscowości Oancea, znajdującej się bezpośrednio przy granicy z Mołdawią. Tam zjedliśmy obiad w lokalnym barze. Kotlety i sznycle bardzo nam smakowały, ale po przejściu ponad 30 km niektórzy musieli uzupełnić braki energii dodatkową porcją frytek.

O 18.00 pokonywaliśmy granice z Mołdawią. Przekraczał ją również pop, który pomógł nam w poszukiwaniu noclegu. Okazało się, że możemy przenocować w czteropokojowym apartamencie dyrektora teatru narodowego w miejscowości Cahul, oddalonej ok 7 km od granicy. Tego wieczora część z nas nie musiała rozkładać karimat – pokoje wyposażone były w łóżka. Co więcej, w łazience znajdowała się wanna z ciepłą wodą.

Ten dzień możemy uznać za wyjątkowo udany. Pokonaliśmy rekordową liczbę kilometrów, aż 38,5 km! Dzień zakończyliśmy Mszą świętą o godzinie 22.30.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE