13 października| Rozważania Ewangelii

Rozważanie na niedzielę, 13 października

Łk 17,11-19 Stało się, że Jezus, zmierzając do Jerozolimy, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, […]

Łk 17,11-19
Stało się, że Jezus, zmierzając do Jerozolimy, przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami». Na ich widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom». A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich, widząc, że jest uzdrowiony, wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: «Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec». Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».

Można by tę scenę zatytułować jak znany teleturniej: „Jeden z dziesięciu”. Tylko ten jeden został w pełni uzdrowiony, ponieważ wrócił do Jezusa z wdzięcznym sercem. W życiu osiągamy pełne uzdrowienie przez wdzięczność Bogu. Jak często wracasz do Boga, by Mu podziękować? Spróbuj zrobić to szczególnie teraz, podczas tej medytacji.