III Zjazd Wolontariatu Misyjnego – relacja

Na przełomie lutego i marca w Kokotku odbył się już III zjazd wolontariatu misyjnego. Była to ostatnia okazja dla kogoś, […]

Na przełomie lutego i marca w Kokotku odbył się już III zjazd wolontariatu misyjnego. Była to ostatnia okazja dla kogoś, kto nie był jeszcze na zjeździe, a chciałby jeszcze w tym roku wyjechać na misje. Rozpoczęliśmy ostatnią prostą na drodze przygotowań przed wyjazdami wolontariuszy na posługę misyjną.

Ten zjazd przeżyliśmy w dość kameralnym gronie. Mieliśmy okazję do poznania lokalnej wspólnoty oblackiej, wielu rozmów, a czas wolny spędzaliśmy na kreatywnych grach integracyjnych. Piątkowy wieczór był okazją na uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, do której rozważania napisali sami wolontariusze.

Sobota była okazją do wysłuchania konferencji ojca Tomasza Maniury, który przybliżył nam ideę odwagi wiary opierając się na własnych doświadczeniach i Księdze Jonasza. Temat odwagi wiary mogliśmy zgłębić już parę godzin później. Mieliśmy sposobność porozmawiać z dwoma misjonarzami z Kanady Północnej, którzy na co dzień pracują z Innuitami w niełatwych warunkach. Są oni praktykami „Bożego szaleństwa”. Rozmowa otwarła nam nowe możliwości wyjazdów misyjnych. Jednym z piękniejszych momentów z pewnością była adoracja w wąskim gronie wolontariuszy w późnych godzinach wieczornych.

Cały zjazd był połączeniem modlitwy, ciszy, rozmów, spotkania drugiego człowieka oraz konfrontacji z rzeczywistością misyjną. Przez te trzy krótkie dni doświadczyliśmy tego, co każdy chrześcijanin, a szczególnie wolontariusz misyjny powinien doświadczać na co dzień.

Następny zjazd odbędzie się w terminie 17-19 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

(AJ)

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.