7 maja| Wiadomości

Ups! Nie rozliczyłeś się w kwietniu? Nie martw się!

Jeśli udało ci się złożyć deklarację podatkową do 30 kwietnia br. to świetnie. Jeśli nie, dla większości podatników złożona została […]

Jeśli udało ci się złożyć deklarację podatkową do 30 kwietnia br. to świetnie. Jeśli nie, dla większości podatników złożona została automatycznie przez system podatkowy. A co jeśli po terminie dowiedziałeś się, że możesz skorzystać z dodatkowych ulg, albo zapomniałeś wskazać KRS zaprzyjaźnionej OPP?

To proste. Wystarczy zalogować się na podatki.gov.pl i złożyć korektę deklaracji. Tam możesz nadrobić zaległości. Urzędnicy deklarują, że korekta nie będzie obciążona żadnymi konsekwencjami finansowymi, gdy złożymy ją do 29 maja. To taki termin został wskazany jako graniczny w związku z przesunięciami spowodowanymi epidemią.

Krótki poradnik, jak wypełniać zeznanie zamieściliśmy tutaj >>

Specjaliści twierdzą, że zautomatyzowany system podatkowy ograniczy znacząco wpływy z tytułu 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. To dlatego, że mało komu chce się wypełniać deklarację, skoro może ona bez dotknięcia palcem (lub myszką) powędrować do urzędu skarbowego. Tegoroczne wypłaty 1% na rzecz organizacji pokażą, czy to prawda. My ufamy jednak, że dobroczynność nie jest tylko kwestią „mus to mus”, ale wypływa z aktywności i gorliwości dobroczyńców.

Za każde skinienie palcem (lub myszką) w związku z przekazanym 1% podatku na Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA serdecznie dziękujemy! 🙂

Zawsze możesz też wesprzeć nas darowizną przelewową, która jest tym cenniejsza w obecnym, trudnym czasie.

ING Bank Śląski 69 1050 1214 1000 0090 3043 9294

Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA
ul. Posmyk 5
42-700 Lubliniec
KRS: 0000365792
REGON: 241735812
NIP: 5751875138

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.