Archiwum NINIWY
1 czerwca| Wspólnota

Spływ kajakowy już w połowie lipca!

Pierwszym wakacyjnym wydarzeniem NINIWY w tym roku będzie spływ kajakowy dla studentów! Czy będzie to również dla Ciebie pierwsze wydarzenie […]

Pierwszym wakacyjnym wydarzeniem NINIWY w tym roku będzie spływ kajakowy dla studentów! Czy będzie to również dla Ciebie pierwsze wydarzenie po lockdownie? Zapisz się już dziś, liczba miejsc ograniczona!

Spływ kajakowy potrwa 5 dni. Codziennie grupa pokonuje zaplanowany dystans kajakami, a wieczorami szuka miejsca na rozbicie namiotów i rozpalenie ogniska. Nie zabraknie również codziennej Mszy świętej „w starym dobrym stylu”, czyli Mszy polowej, takiej jak miał odprawiać w zwyczaju św. Jan Paweł II, gdy zanim został papieżem, organizował spływy kajakowe ze studentami.

Ciekawostką jest, że ks. Karol Wojtyła został wezwany do Warszawy, aby odebrać nominację biskupią właśnie kiedy był na spływie kajakowym ze studentami. Kiedy dowiedział się o wezwaniu, dopłynął do drogi, na której złapał na stopa ciężarówkę z mąką i dalej pojechał do Warszawy pociągiem. Po otrzymaniu nominacji biskupiej i przekazaniu listu z nią arcybiskupowi krakowskiemu, poprosił o możliwość powrotu na spływ. Po dwukrotnej prośbie ks. Wojtyły arcybiskup odpowiedział: „Bardzo proszę; bardzo proszę. Ale proszę – dorzucił z uśmiechem – wrócić na konsekrację”1.

Liczba miejsc na spływie to 14 osób. Warto nie odwlekać zapisu.

Spływ kajakowy „k” jak kajak – 13-17.07
Wiek: 18+
Koszt: około 250 zł
Opiekun: o. Dominik Ochlak OMI

Zapisy mailowo na info@niniwa.pl

Ostateczna decyzja o organizacji wydarzenia podejmowana będzie bezpośrednio przed planowanym terminem rozpoczęcia wydarzenia, z uwzględnieniem wszystkich zaleceń sanitarnych i obostrzeń związanych z epidemią. Priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo uczestników.

1 Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.