3 września| OCM NINIWA

Warsztaty z bajania w Kokotku. Jeszcze można się zapisać.

W najbliższą sobotę (5.09) w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbędą się warsztaty z opowieści terapeutycznej. Oto zaproszenie! To […]

W najbliższą sobotę (5.09) w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbędą się warsztaty z opowieści terapeutycznej. Oto zaproszenie!

To będzie całodzienny warsztat w wyjątkowej okolicy. W tym czasie posłuchasz dobrych opowieści, snutych głosem z zewnątrz i tym wewnętrznym, by powstała Twoja własna bajka, którą zachowasz w sobie przygotowując się na spokojną jesień i zimę.

„Baśnie, mity i legendy dają nam zdolność rozumienia, która tak wyostrza wzrok, że dostrzegamy ścieżkę przetartą przez pierwotną naturę i podążamy nią. Wskazówki zawarte w takich opowieściach i legendach dodają pewności, ze ścieżka się nie urwie, nie zniknie, ale będzie prowadzić coraz dalej i dalej, do głębokiej mądrości…” (Clarissa Pinkola Estés „Biegnąca z wilkami”)

Lubimy historie, baśnie, mity, przypowieści, opowieści. Z potrzeby snucia opowieści rozmawiamy o swoich przemyśleniach, doświadczeniach, obserwacjach, wymieniamy poglądy. Słuchanie opowieści zbliża. Słuchanie opowieści terapeutycznych zbliża jeszcze do samej/samego siebie. Zaś ten dobry kontakt ze sobą jest skutecznym wsparciem. Zatem warto o niego dbać i go rozwijać. Nie tylko w trudnych czasach, ale też w spokojnych – by zachować wszystko to, co dobre i by przygotować się na kolejne wyzwania. Oznacza to, że opowieść terapeutyczna jest dobra na czas choroby i remisji, na okres pandemii i zdrowia, w ucisku i w wolności…

Komu będą przydatne opowieści z tego warsztatu:

  1. osobom będącym na jakimś etapie swojej ścieżki rozwoju (oceń czy to ten etap);
  2. rodzicom, bo dobra opowieść pomaga dzieciom w ich trudnościach i ułatwia rodzicielstwo;
  3. tym, którzy na co dzień towarzyszą ludziom w ich zmaganiach (pracownikom medycznym, socjalnym, terapeutom, nauczycielom)…

Czy ten warsztat jest dla każdego? Na pewno nie. Czy jest dla Ciebie? To ciekawe, sprawdź. Najpierw w sobie, a gdyby do podjęcia decyzji potrzeba Ci było więcej informacji, skontaktuj się z organizatorem.

Czego się spodziewać?

Wszystkiego! Jak zwykle 🙂

W trakcie warsztatów:

  • posłuchasz terapeutycznych historii i dowiesz się dlaczego są terapeutyczne;
  • doświadczysz warunków, by usłyszeć swoją osobistą opowieść;
  • nauczysz się tworzyć własne opowieści;
  • poznasz sposób, by skuteczniej i ciekawiej przekazywać w opowieści to, co istotne.

Zapraszam na warsztat pierwszego stopnia, wprowadzającego w świat bajania. Co będzie dalej, to zupełnie nowa bajka.

Prowadząca:

MARTA NOWAK-KULPA mgr psychologii, psychoterapeutka, zatrudniona w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, prowadzi własną praktykę, szkoli z zakresu terapii ericksonowskiej w kraju i za granicą. Opowiadane w trakcie terapii metafory i opowieści psychoterapeutyczne są pomocne między innymi w zdrowieniu osobom mierzącym się z chorobą nowotworową, z dolegliwościami psychosomatycznymi czy znajdującym się w kryzysowych sytuacjach. Zna siłę bajek jako matka.

Warsztat odbędzie 05.09.20202 10:00 – 18:30 w przyjaznych progach Oblackiej Przystani nad jeziorem Posmyk w Lublińcu.

Do bajania potrzeba życzliwego, spokojnego klimatu zatem ilość uczestników jest ograniczona.

Cena, poza zdobytymi umiejętnościami i regenerującym doświadczeniem przebywania w bajce, obejmuje obiad w przerwie obiadowej oraz kawę w przerwie na kawę.

Koszt 170,-

Kontakt i zapisy przez stronę wydarzenia i pod numerem telefonu: 607 034 094

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.