22 września| OCM NINIWA

Spotkanie Oblackich Duszpasterzy Młodzieży w Kokotku

W poniedziałek i wtorek, w Kokotku, odbyło się spotkanie Oblackich Duszpasterzy Młodzieży. Duszpasterze młodzieży z oblackich parafii z całej Polski […]

W poniedziałek i wtorek, w Kokotku, odbyło się spotkanie Oblackich Duszpasterzy Młodzieży. Duszpasterze młodzieży z oblackich parafii z całej Polski spotkali się, żeby dzielić się doświadczeniem posługi we wspólnotach młodzieżowych i rozmawiać o wydarzeniach na najbliższy rok.

Jednym z owoców poniedziałkowych obrad był pomysł na prowadzenie nowych form rekolekcji wakacyjnych przez duszpasterzy młodzieży w Kokotku. Szczegóły będą jeszcze ustalane, ale już dziś możemy powiedzieć, że oferta wakacyjna będzie mocno rozbudowana.

We wtorek rano świadectwem pracy z młodzieżą podzielił się Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Katowickiej ks. Krzysztof Nowrot. Świadectwo zakładania wspólnoty Ciemnych Typów przez księdza Krzysztofa obfitowało w wydarzenia pozytywne: m.in. nawrócenia czy tworzące się małżeństwa, ale równie nie zabrakło trudności w najbliższym otoczeniu.

Spotkanie rozpoczął i zakończył wikariusz prowincjalny o. Sławomir Dworek OMI kierując dobre słowo do duszpasterzy młodzieży.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.