23 stycznia| NINIWA Team

Czy dzisiaj skoczkowie będą skakali do basenu? NINIWA Team potwierdza

Już dzisiaj, w sobotę 23.01, 0 16.15 w Fińskim Lahti polscy skoczkowie wystartują w konkursie drużynowym. Co ciekawe, pod skocznią znajduje się basen!

Podczas wyprawy rowerowej NINIWA Team 2012 na Nordkapp, rowerzyści mieli okazję jechać przez Lahti – fińskie miasto, znane szczególnie fanom skoków i narciarstwa klasycznego. To tutaj co roku odbywają się zawody Pucharu Świata, a Polacy już 14 razy stawali na podium w konkursach indywidualnych i drużynowych rozgrywanych na skoczni Salpausselkä. Również w Lahti, Adam Małysz zdobył pierwsze mistrzostwo świata na skoczni normalnej, a w 2017 roku nasi zdobyli złoty medal drużynowo. Kibicujemy Polakom – dzisiaj drużynowo, jutro indywidualnie.

Czy w Lahti skacze się do basenu?

Jak widać na poniższym zdjęciu na zeskoku znajduje się basen. W ziemie oczywiście znajduje się pod śniegiem, jednak w lato służy jako pełnoprawna pływalnia.

A może tym razem się wykąpiemy?

W tym roku rowerzyści NINIWA Team udadzą się na Nordkapp podobną trasą do tej z 2012 roku. Może tym razem uda się skorzystać z basenu pod skocznią? Wszyscy śmiałkowie gotowi podjąć wyzwanie mile widziani. 🙂

Więcej o wyprawie rowerowej 2021 na Nordkapp przeczytasz tutaj

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.