19 kwietnia| Wolontariat Misyjny

Jak przygotować się do wyjazdu misyjnego?

Wakacje się zbliżają. Przedstawiamy Wam jak u nas, w Wolontariacie Misyjnym NINIWY, wyglądają poszczególne etapy organizacji wyjazdów.

 1. Prosimy Was o podanie danych adresowych1 – (adres, telefon, email) na nasz adres: info@wolontariatmisyjny.pl
 2. Na podstawie danych będziemy się z Wami kontaktować, począwszy od tego poniedziałku.
 3. W najbliższym tygodniu zrobię rozeznanie jak przedstawia się sytuacja na misjach (epidemiczna, bezpieczeństwo). Będzie aktualizacja.
 4. Sytuacja epidemiczna: kto może niech przyjmuje szczepionkę lub zapisuje się w kolejkę wg. rocznika. Na pewno jeśli nie będzie przymusu kwarantanny w danym kraju są tylko dwie opcje podróżowania, negatywne wyniki dwóch testów PCR oraz szczepionka w dwóch dawkach. Na wszystko trzeba mieć zaświadczenia w odpowiednim języku. Będzie aktualizacja.
 5. W najbliższym tygodniu, po rozeznaniu w placówkach misyjnych, pogrupujemy Was wg kierunku wyjazdu, danego kraju. Grupy powstaną na Messengerze . Będzie aktualizacja
 6. Po telefonicznym kontakcie z każdym, wyślemy pocztą Certyfikat Wolontariusza na adres, który podacie by móc gromadzić pieniądze.
 7. Zakładamy, że w dobie epidemii wyjazdy mogą rozciągnąć się w czasie dlatego zostawiamy dwie przestrzenie. Krótkie wyjazdy można realizować do końca 2021 r. Długie w indywidualnym toku przygotowania można planować na 2021 r. oraz pierwsze półrocze 2022 r.
 8. W kwietniu będę dzwonił do każdego i każdej z Was. Jak tylko się da zorganizujemy spotkanie na żywo w Oblackim Centrum Młodzieży. Jeszcze w kwietniu bądź w maju. Już można by się spotykać ale na razie społeczny odbiór tego spotkania będzie jawnie negatywny a samo spotkanie niebezpieczne. Jeśli tylko warunki epidemiczne się polepszą podpiszemy umowy na czas przygotowania wolontariatu i spotkamy się na żywo. Będzie aktualizacja.
 9. Podczas spotkania przygotowującego w Oblackim Centrum Młodzieży obecny będzie psycholog i każdy kto ma wyjechać będzie miał odpowiednie spotkanie z psychologiem.
 10. Trzy czynniki decydujące ostatecznie o wyjeździe wolontariusza:
  • Pragnienie wolontariusza/szki
  • Opinia osób kierujących wolontariatem – o. Dominik, Ania, Paweł,
  • Opinia Psychologa.
 11. Warto już rozmawiać o wyjazdach z rodziną, oswajać ludzi, którzy naturalnie mogą przeżywać lęk myśląc o Waszych planach. Chciałbym aby wzorem Salezjanów na posłanie Wolontariuszy, pożegnanie zapraszać swoich bliskich.

Pozdrawiamy

Szczęść Boże

Wolo_Team: Paweł, Ania, o. Dominik omi

1Jeśli jesteś osobą fizyczną, wyrażasz zgodę, by Twoje dane osobowe były gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą w celu, dla którego zostały nam udostępnione. Twoje dane będą przechowywane przez okres do 10 lat lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zgromadzone, nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane. W każdej chwili masz prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania pisząc na adres info@niniwa.org. Administratorem Twoich danych osobowych jest Oblackie Centrum Młodzieży, ul. Posmyk 5, 42-700 Lubliniec.

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.