14 września| NINIWA Team

Piesza wyprawa do Gruzji – dzień 12

Niedziela w ruinach. W sobotę do miasta Telavi w granicach historycznego umocnienia znaleźliśmy świetne miejsce na namioty obok ruin starej cerkwi.

Obudziliśmy się około 9:30 po godzinie przeżyliśmy Eucharystię, a później niedziela była nasza. Następnie różne grupki ruszyły w poszukiwaniu obiadu i prania w odległych częściach miasta. Pogoda była niepewna, ale na szczęście wyszło słońce, co poprawiło nasze nastroje.

Słoneczna niedziela była okazją do dzielenia drogą, całej już połączonej grupy, gdyż dołączyli leczący grypę ze Stepantsmindy. Odpoczynek i przestrzeń by wzajemnie się wysłuchać odsłoniły oblicze grupy zróżnicowanej zarówno w kwestiach fizycznych możliwości jak i odczuć co do całości wyprawy. Organizm 30 osobowej grupy daje dużo możliwości, by poznawać się nawzajem co już się dzieje i wciąż tworzy wiele wyzwań, ale jedno jest pewne stajemy się wspólnotą.

Wieczerza wieczorna i ognisko do późnych godzin sprzyjały temu bardzo. Jutro pobudka o 5:15 i transport w kolejne góry. Tym razem do Omalo.

o. Dominik Ochlak