17 września| NINIWA Team

Piesza wyprawa do Gruzji – dzień 14

Dzień zaczyna się od pobudki o godzinie 5:00 przez Konia Rafała...

Szybko pakujemy się i jemy śniadanie podziwiając piękne Omalo. O 6:00 przystępujemy do wspólnej rozgrzewki by pół godziny później wyjść na szlak. Naszym celem jest wioska Shatili- do której planujemy dotrzeć za ok 4 dni, pokonując wcześniej przełęcz Atsunta (3431m). Szybko przemierzamy kolejne kilometry. Dzisiejsza trasa nie jest wymagająca, do przejścia mamy ok 27 km- głównie po płaskim terenie. Przed południem docieramy do Dartlo – kolejnej wioski naszym szlaku. Po krótkiej przerwie na zwiedzanie ruszamy dalej.

Po około dwóch godzinach zatrzymujemy się na polanie przy szlaku na dłuższą przerwę. Zaczynamy od przeżycia Eucharystii, następnie suszymy mokre namioty i sporządzamy obiad.

Dochodzimy do osady Girevi, gdzie zatrzymujemy się na nocleg. Po rozbiciu namiotów udajemy się do punktu Straży Granicznej w celu kontroli paszportowej. Wieczór spędzany w miejscowym guest housie, w którym rozmawiamy ze spotkanymi na szlaku Polakami, zajadamy się świeżo pieczonym specjalnie dla nas Chaczapuri oraz degustujemy gruzińską Czaczę. Najwytrwalsi zostają w pensjonacie śpiewając do późnego wieczora polskie pieśni.

W.P