30 listopada| Wiadomości

Pielgrzymka papieża do Kanady coraz bardziej prawdopodobna

O możliwości wizyty Ojca Świętego w Kanadzie „pod koniec 2022 roku” powiedział w wywiadzie dla Les Coops de l’information przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Kanady (CCCB), bp Raymond Poisson.

Hierarcha nie potwierdził konkretnej daty, ale otwarcie mówił o wizycie papieskiej „pod koniec 2022 roku” i o konieczności uwzględnienia wielu szczegółów związanych z tą podróżą, „w tym pogody”.

Zdaniem dziennikarzy, mogła by mieć ona miejsce 30 września, który ma być Narodowym Dniem Prawdy i Pojednania. Zdaniem biskupa Poissona, papieska podróż do Kanady będzie krótka, dwu- lub trzydniowa, w przeciwieństwie do dłuższych wyjazdów św. Jana Pawła II. Franciszek miałby odwiedzić znaczące miejsca związane z dążeniem do pojednania. Być może także teren byłej szkoły z internatem w Kamloops, gdzie w maju odkryto 215 nieoznaczonych grobów dziecięcych, co dało początek innym poszukiwaniom, które doprowadziły do podobnych odkryć w innych częściach Kanady. Z kolei między 17 a 20 grudnia Ojciec Święty przyjmie w Watykanie delegację pierwotnych mieszkańców Kanady wraz z towarzyszącymi im biskupami.

Źródło: misyjne.pl