4 sierpnia| OCM NINIWA

„All Inclusive od Boga”. 170 osób ze wspólnoty Własność Pana na rekolekcjach w Kokotku

Przez cały tydzień w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA trwają letnie rekolekcje wspólnoty dorosłych z Radzionkowa. To jedna z największych grup, jakie przyjeżdżają do Kokotka w ciągu całego roku.

Wspólnota Własność Pana działa przy parafii Wniebowzięcia NMP w Radzionkowie-Rojcy. Jej członkowie regularnie spotykają się na wspólnej formacji. Ponadto organizuje uwielbienia, Noce Łaski, kursy Alpha, rekolekcje i konferencje.

– Jako wspólnota dorosłych co roku organizujemy letnie rekolekcje skierowane dla naszej wspólnoty, ale zapraszamy na nie osoby z zewnątrz, które po prostu mają ochotę pobyć przez tydzień na wakacjach z Panem Bogiem. Zabieramy całe rodziny, dlatego organizujemy rekolekcje w taki sposób, żeby pierwsza część dnia była czasem formacji, mamy wtedy namiot spotkania, szkołę modlitwy, rozmowy w grupach i Eucharystię. Z kolei popołudnia są czasem dla rodziny – opowiada Agnieszka Mościńska, organizatorka rekolekcji.

Wieczorne konferencje prowadzi s. Bogna Młynarz ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusowej, doktor teologii duchowości, autorka książek oraz bloga „Dusza Jezusa”. Każdego dnia dojeżdża na nie jeszcze więcej osób, które nie mogą uczestniczyć w całych rekolekcjach.

– Na rekolekcjach obserwujemy Pana Jezusa, który spotyka się z różnymi ludźmi w dość znanych perykopach, jak uzdrowienie kobiety cierpiącej na upływ krwi czy powołanie celnika Mateusza. Wchodzimy w głąb tych treści, żeby w tych osobach i w tym, jak Pan Jezus ich dotyka i powołuje, zobaczyć siebie i odnieść te spotkania do własnych doświadczeń, do własnego życia. Rekolekcje noszą tytuł „Twarzą w twarz” i są dla tych, którzy chcą doświadczyć tajemnicy spotkania – tłumaczy Agnieszka Mościńska.

Jak przyznaje organizatorka, dla niektórych rodzin tydzień spędzony w Kokotku to jedyny wakacyjny wyjazd w ciągu całego roku. Dlatego tak duży nacisk kładziony jest na organizację zabaw dla dzieci oraz wspólnie spędzany czas.

– To dla nas czas wzrostu, w którym możemy poszerzać nasze relacje z Bogiem, a jednocześnie budować relacje rodzinne w oparciu o wiarę. To daje nam dużo siły w codziennym życiu – mówi Łukasz, który przyjechał na rekolekcje z Radzionkowa wraz z żoną i dziećmi.

– Na co dzień nigdy nie ma na to tyle czasu, ile tutaj. Raz w roku można się porządnie doładować duchowo – dodaje jego żona Marysia. – All Inclusive od Boga – podsumowuje Łukasz.

Rekolekcje wspólnoty Własność Pana potrwają w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA do niedzieli.

Akcja NINIWA Bud trwa i potrzebuje Twojego wsparcia!

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE